Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Dyrektor sportowy SVF: Rozmawialiśmy z polskim trenerem przygotowania fizycznego

Dyrektor sportowy SVF: Rozmawialiśmy z polskim trenerem przygotowania fizycznego

fot. CEV

– Negocjowaliśmy z sześcioma kandydatami, ale w naszych warunkach jest to trudne, ze względu na długoterminowy program. Rozmawialiśmy z polskim trenerem przygotowania fizycznego, który pracował w ekipie prowadzonej przez Andreę Anastasiego, mieliśmy kontakt z polskim fizjoterapeutą – zdradził dyrektor sportowy słowackiej federacji Marek Rojko. 

Rozgrywki sportowe na całym świecie zostały zawieszone, a zawody są przekładane na 2021 rok. Istnieje ryzyko, że kalendarz reprezentacyjny będzie wtedy bardzo napięty. – Nie jestem zbytnim optymistą. W naszym kraju możemy rozpocząć kontrolowane treningi, ale musimy wziąć pod uwagę konieczność latania po całej Europie, więc raczej tego bym się nie spodziewał. Dodatkowo ciężko przewidzieć, kiedy będzie można pozostawać w grupach, jeśli kwalifikacje zostaną przesunięte na początek 2021 roku, jak to ogłoszono. Muszę też przyznać, że nigdy nie mieliśmy takiego roku, jak to zaplanowano. Musielibyśmy uczestniczyć w kwalifikacjach do mistrzostw Europy, Złotej Lidze Europejskiej, mistrzostwach Europy i kwalifikacjach do mistrzostw świata. To byłoby bardzo wymagające, bo musielibyśmy się przygotować pod względem finansowym oraz organizacyjnym. Nie chcę jednak przewidywać, szykujemy się obecnie na lato – stwierdził włodarz.Zmiany nastąpiły na stanowisku szkoleniowca męskiej reprezentacji. Jak się okazało prowadzono również rozmowy z polskimi kandydatami do sztabu. – Wszystko jest jasne, jeżeli chodzi o najważniejsze pozycje sztabu w męskiej reprezentacji. Pierwszym trenerem zostanie Marek Kardoš, a jego asystentami będą Richard Vlkolinsky oraz Gabriel Chocholak. Jestem bardzo zadowolony z tego zestawienia, jest tam doświadczenie, perspektywiczność oraz jakość w odniesieniu do tego, co ci szkoleniowcy osiągnęli już w kraju. Ci trenerzy mają także dobry kontakt z zawodnikami, co także jest ważne. Mamy jednak duży problem z obsadzeniem pozycji trenera przygotowania fizycznego oraz menadżera zespołu. Negocjowaliśmy z sześcioma kandydatami, ale w naszych warunkach jest to trudne, ze względu na długoterminowy program. Rozmawialiśmy z polskim trenerem przygotowania fizycznego, który pracował w ekipie prowadzonej przez Andreę Anastasiego, mieliśmy kontakt z polskim fizjoterapeutą. Statystykiem będzie Martin Dobiaš, a pomagać mu będzie Veronika Mihalikova – opowiedział dyrektor sportowy.

Także w reprezentacji kobiet doszło do niewielkich roszad na ławce trenerskiej. Pracę z kadrą będzie kontynuował polski fizjoterapeuta. – Pierwszy trener Marco Fenoglio będzie współpracował ze swoim asystentem i trenerem przygotowania fizycznego, Stefanem Mircolim. Po odejściu Michala Maska z powodów rodzinnych zdecydowaliśmy się na negocjacje z innymi rodzimymi trenerami i na ten moment jedną z takich osób będzie Peter Adamec, to obiecujący trener pracujący w Nitrze. Negocjowałem także z innymi kandydatami, lecz z różnych przyczyn nie potoczyły się one pomyślnie. Menadżer zespołu Slavomir Huba oraz polski fizjoterapeuta Jacek Bentkowski pozostaną w drużynie. Doszliśmy również do porozumienia z Danielem Bruchem, który jest jednym z najlepszych statystyków – zakończył Marek Rojko. 

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Europejska, Mistrzostwa Europy, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę