Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Dymisja Żeljazkowa przyjęta, dalsze decyzje 5 października

Dymisja Żeljazkowa przyjęta, dalsze decyzje 5 października

fot. FIVB

Po fatalnym występie w mistrzostwach świata bułgarska federacja postanowiła nie przedłużać współpracy z Nikołajem Żeljazkowem. Decyzje dotyczące jego następcy mają zapaść na początku października.

Krótko trwała przygoda Nikołaja Żeljazkowa z męską reprezentacją Bułgarii. Jej szkoleniowcem został na początku 2022 roku, zastępując na ławce trenerskiej Silvano Prandiego. Jego celem było wywalczenie miejsca w czołowej ósemce Ligi Narodów oraz w mistrzostwach świata, ale żaden z nich nie został zrealizowany.Już w Lidze Narodów Bułgarzy zaprezentowali się bardzo słabo. Niemal do końca walczyli o to, aby nie zająć ostatniego miejsca, które wiązałoby się z opuszczeniem elitarnych rozgrywek w kolejnym sezonie. Wynik mieli poprawić w mistrzostwach świata. Do kadry dołączyli przed nimi Cwetan Sokołow oraz Todor Skrimow, ale Bułgarzy w nich kompletnie zawiedli. Nie dość, że ani Polakom, ani Amerykanom nie ugrali nawet seta, to jeszcze po tie-breaku przegrali z Meksykanami, zajmując ostatnie miejsce w grupie i nie awansując do fazy pucharowej.

Po takim blamażu Żeljazkow podał się do dymisji, która została przyjęta 13 września. – Bułgarski Związek Piłki Siatkowej postanowił nie przedłużać kontraktu z Nikołajem Żeljazkowem. Miał kontrakt podpisany na rok z możliwością przedłużenia go o kolejne dwa. Była w nim zawarta klauzula, że jeśli Bułgaria zajmie miejsce w ósemce w Lidze Narodów oraz w mistrzostwach świata, to umowa z nim zostanie automatycznie przedłużona. Nie ma takich wyników, więc nie dojdzie do jej przedłużenia – powiedział Ljubomir Ganew, prezes bułgarskiej federacji.

Następca Nikołaja Żeljazkowa zostanie wyłoniony w drodze konkursu. Kandydatury będą zbierane do 5 października. Następnie z nich zostanie dokonany wybór dotyczący nowego szkoleniowca Bułgarów, którego celem będzie wprowadzenie ich do igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę