Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dwunasty sezon Łukasza Lubaczewskiego w Gwardii

Dwunasty sezon Łukasza Lubaczewskiego w Gwardii

fot. eWinner Gwardia Wrocław

Na kolejny sezon w Chemeko-System Gwardii Wrocław zdecydował się pozostać Łukasz Lubaczewski. Przyjmujący od lat związany jest z wrocławskim klubem i to właśnie we Wrocławiu stawiał swoje pierwsze kroki na siatkarskich parkietach. Sezon 2022/2023 będzie dla Łukasza Lubaczewskiego dwunastym spędzonym w Gwardii Wrocław.

Łukasz Lubaczewski to wychowanek wrocławskiego klubu, który reprezentował jego barwy na wszystkich szczeblach rozgrywkowych. Jednocześnie w sezonie 2011/2012 przyjmujący grał w Kędzierzynie-Koźlu, a w latach 2016-2018 występował w Stali Nysa.Od powrotu Gwardii Wrocław na pierwszoligowe parkiety Łukasz Lubaczewski jest z nią nieprzerwanie, a sezon 2022/2023 będzie, zliczając wszystkie sezony, dwunastym spędzonym w stolicy Dolnego Śląska. – Od kiedy Gwardia jest w pierwszej lidze, jest dla mnie pierwszym wyborem, ponieważ wychowałem się tutaj i są też tutaj moi najbliżsi. Na pewno głównym założeniem jest trenowanie tak, bym mógł w dużej mierze przyczynić się do dobrego wyniku pod koniec sezonu. Co do zmian, to oczywiście że znam zawodników, z którymi będę razem w drużynie, ale na pewno ciężko przed sezonem ocenić, jak to wszystko będzie współgrało. Jestem na pewno dobrej myśli, bo większość z nich prezentuje wysoki poziom. Trenera Murka znam głównie z boiska i na pewno był to bardzo dobry siatkarz, który zawsze walczył do końca i zostawiał serce na boisku, więc myślę że jako trener będzie podobnie do tego podchodził – mówi Łukasz Lubaczewski.

W minionym sezonie Łukasz Lubaczewski wystąpił w dwudziestu meczach, często pojawiając się na zmianach zadaniowych oraz w celu wzmocnienia formacji przyjęcia. Przedłużenie kontraktu przez Łukasza Lubaczewskiego zamyka formację przyjęcia Gwardii. – Łukasz Lubaczewski jest wychowankiem tego klubu. Będzie to jego kolejny sezon w barwach seniorskiej, pierwszoligowej drużyny. Wraz z Adrianem Mihułką są z nami od początku powstania „Nowej Gwardii” i cieszę się bardzo, że niezmiennie stawiamy na naszych wychowanków. Wiemy, czego możemy się spodziewać po Łukaszu i jestem przekonany, że sportowo nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Bardzo ważnym jest to, aby w naszej drużynie znajdowali się gracze, dla których Gwardia to coś więcej niż tylko kolejny przystanek w sportowej karierze. Liczę głęboko na to, że swoje przywiązanie do wrocławskiego klubu przeleją na resztę drużyny – mówi prezes Łukasz Tobys. 

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: gwardiawroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę