Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dwuletnia dyskwalifikacja dla rosyjskiego siatkarza

Dwuletnia dyskwalifikacja dla rosyjskiego siatkarza

fot. treningbiegacza.pl

Zawodnik Jugri-Samotłor Niżniewartowsk Wiaczesław Rudniew, został ukarany dwuletnią dyskwalifikacją za naruszenie przepisów antydopingowych. W jego organizmie wykryto zabronioną substancję, jednak rosyjska agencja antydopingowa RUSADA nie podała szczegółów. Kara zawieszenia liczy się od 21 lutego 2020 roku.

Rosyjska agencja antydopingowa RUSADA wydała komunikat o ukaraniu jednego z siatkarzy dwuletnią karą dyskwalifikacji. Chodzi o Wiaczesława Rudniewa z Jurgi-Samołtor Niżniewartowsk, który trafił do klubu jesienią ubiegłego roku.

Próbka została pobrana od zawodnika 21 stycznia po meczu ligowym z Lokomotiwem Nowosybirsk. W organizmie 21-letniego atakującego znaleziono ślady niedozwolonych substancji. Kara zawieszenia biegnie do 21 lutego tego roku.

Rudniew wcześniej przez trzy sezony grał w Dinamo Czeliabińsk w Wyższej Lidze A. Jego obecny klub, Jurga-Samołtor wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym poinformował o natychmiastowym rozwiązaniu umowy z zawodnikiem. Napisano również, że pojawienie się niedozwolonej substancji się w organizmie sportowca nastąpiło w domu i odpowiedzialność spoczywa wyłącznie na zawodniku. Klub z Niżniewartowska zajął przedostanie, 13. miejsce w tym sezonie, wygrywając zaledwie 5 z 19 spotkań.

źródło: inf. własna, sport.business-gazeta.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved