Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dwuletnia dyskwalifikacja dla rosyjskiego siatkarza

Dwuletnia dyskwalifikacja dla rosyjskiego siatkarza

fot. treningbiegacza.pl

Zawodnik Jugri-Samotłor Niżniewartowsk Wiaczesław Rudniew, został ukarany dwuletnią dyskwalifikacją za naruszenie przepisów antydopingowych. W jego organizmie wykryto zabronioną substancję, jednak rosyjska agencja antydopingowa RUSADA nie podała szczegółów. Kara zawieszenia liczy się od 21 lutego 2020 roku.

Rosyjska agencja antydopingowa RUSADA wydała komunikat o ukaraniu jednego z siatkarzy dwuletnią karą dyskwalifikacji. Chodzi o Wiaczesława Rudniewa z Jurgi-Samołtor Niżniewartowsk, który trafił do klubu jesienią ubiegłego roku.Próbka została pobrana od zawodnika 21 stycznia po meczu ligowym z Lokomotiwem Nowosybirsk. W organizmie 21-letniego atakującego znaleziono ślady niedozwolonych substancji. Kara zawieszenia biegnie do 21 lutego tego roku.

Rudniew wcześniej przez trzy sezony grał w Dinamo Czeliabińsk w Wyższej Lidze A. Jego obecny klub, Jurga-Samołtor wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym poinformował o natychmiastowym rozwiązaniu umowy z zawodnikiem. Napisano również, że pojawienie się niedozwolonej substancji się w organizmie sportowca nastąpiło w domu i odpowiedzialność spoczywa wyłącznie na zawodniku. Klub z Niżniewartowska zajął przedostanie, 13. miejsce w tym sezonie, wygrywając zaledwie 5 z 19 spotkań.

źródło: inf. własna, sport.business-gazeta.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę