Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dwóch nowych zawodników w ZAKSIE

Dwóch nowych zawodników w ZAKSIE

fot. Getty Images

Do składu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który w sezonie 2020/2021 ponownie będzie walczył o najwyższe cele, dołączyli: środkowy, mający doświadczenie na zapleczu ekstraklasy – Mateusz Zawalski oraz reprezentant Polski juniorów, rozgrywający – Rafał Prokopczuk.

Mateusz Zawalski to wychowanek Exact Systems Norwid Częstochowa. W częstochowskim klubie nowy środkowy ZAKSY spędził siedem lat (2011-2018), następnie przenosząc się do jednego z czołowych klubów zaplecza ekstraklasy. Dwa sezony gry w barwach Krispolu Września (2018/2019, 2019/2020) Mateusz Zawalski może zaliczyć do wyjątkowo udanych.Pierwszy sezon we Wrześni Zawalski ze swoim zespołem zakończył na podium rywalizacji Krispol 1. Ligi, zajmując równie wysokie miejsce w czołówce rankingu indywidualnego – dla najlepiej blokujących zawodników rozgrywek. W sezonie ligowym 2019/2020 Krispol Września z Mateuszem Zawalskim w składzie również utrzymywał kontakt z czołówką zestawienia, finalnie kończąc zmagania na czwartym miejscu. Środkowy po raz kolejny zajął wysokie, trzecie miejsce w zestawieniu najczęściej blokujących zawodników, tracąc do lidera rankingu tylko 7 punktów. Po udanych sezonach na zapleczu PlusLigi ambitny zawodnik dołączył do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i jak sam przyznaje gra w czołowym klubie PlusLigi jest szansą, którą zamierza wykorzystać. – Liczę, że nasza współpraca będzie bardzo owocna i ten sezon bardzo dużo mi da – mówi.

Kolejnym nowym zawodnikiem, jakiego zobaczymy w barwach Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest młody rozgrywający, reprezentant Polski juniorów. Rafał Prokopczuk w ostatnich latach był jednym z podstawowych zawodników w składzie kadry juniorów Michała Bąkiewicza, ma za sobą rywalizację w imprezach rangi światowej, jak mistrzostwa świata czy Europy.

21-letni zawodnik jest wychowankiem MOS-u Wola Warszawa, z którego na sezon 2018/2019 przeniósł się do walczącego o powrót do ekstraklasy, pierwszoligowego Tauronu AZS Częstochowa. Sezon w barwach częstochowskiego klubu otworzył kolejne drzwi przed utalentowanym reprezentantem Polski. W ostatnim sezonie Rafał Prokopczuk próbował swoich sił w niemieckiej Bundeslidze, w zespole beniaminka rozgrywek – Heitec Volleys Eltmann. Debiutancki sezon Rafała Prokopczuka w Niemczech, podobnie jak rozgrywki w większości krajów, zakończył się jednak przedwcześnie, a młody rozgrywający zdecydował się na powrót do Polski. Jak przyznaje nowy zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle możliwość pracy i trenowania u boku jednego z czołowych rozgrywających na świecie – Benjamina Toniuttiego i wysokiej klasy fachowca, a w przeszłości również znakomitego rozgrywającego, jakim jest Nikola Grbić była propozycją, nad którą nie trzeba było się długo zastanawiać.  – Dla mnie to spełnienie marzeń i mam nadzieję, że swoją grą będę mógł pomóc drużynie – podkreślił Rafał Prokopczuk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę