Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Dwie zawodniczki plażowe w Budowlanych Łódź w Grand Prix PLS

Dwie zawodniczki plażowe w Budowlanych Łódź w Grand Prix PLS

fot. fivb-org

13 lipca zespół Grot Budowlanych Łódź rozpoczął przygotowania do sezonu 2020/2021. Pierwszym sprawdzianem dla łódzkiej drużyny będą spotkania rozgrywane w ramach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Meczem z #VolleyWrocław Budowlane zainaugurują zmagania, rozgrywane pierwszy raz w historii, ligi letniej!

Grot Budowlani przygotowania rozpoczęli w sześcioosobowym składzie: Justyna Kędziora, Anna Lewandowska, Małgorzata Lisiak (z domu Śmieszek), Oliwia Michalak, Kornelia Moskwa, Ewelina Tobiasz. Pozostałe zawodniczki niebiesko-biało-czerwonych: Paulina Damaske, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Julia Nowicka oraz Maria Stenzel przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Polski. W związku z tym, że łódzki zespół jest obecnie w bardzo okrojonym składzie do rozgrywek PreZero Grand Prix PLS zakontraktował dwie reprezentantki Polski w siatkówce plażowej: Jagodę Gruszczyńską i Kingę Legietę. – Brak kadrowiczek będzie dla nas dużym osłabieniem, ale będzie to szansa dla pozostałych zawodniczek do zaprezentowania swoich umiejętności – powiedział Marcin Chudzik.PreZero Grand Prix PLS będzie rozgrywane na piachu, na boisku drużyna będzie liczyła 4 osoby (skład od 4 do 8). Zasady gry będą identyczne jak w siatkówce halowej (z tym, że każda z 4 osób może atakować), halowe wymiary będzie miało także boisko. – Myślę, że stworzymy ciekawy zespół i wspaniałe widowisko. Na piasku kibice zobaczą sześć zawodniczek z hali i dwie rodem z siatkówki plażowej. Jak wiemy według założeń turniej będzie odbywały się na piasku, piłkami do siatkówki plażowej, zespołu będą czteroosobowe, a zasady gry siatkówki halowej. To będą niepowtarzalne rozgrywki. Czegoś takiego jeszcze nie było! – powiedział prezes klubu, Marcin Chudzik.

W środę zespół Grot Budowlanych Łódź będzie miał dwa treningi. Dzień rozpocznie porannymi ćwiczeniami na siłowni, a popołudniu będą zajęcia na piasku. W czwartek rano rusza do Krakowa i odbędzie trening na miejscu. – Liga letnia jest doskonałą okazją do zaprezentowania się, promocji naszych sponsorów oraz naszego wspaniałego miasta Łodzi. Po tym jak rozgrywki zostały przerwane z powodu pandemii w połowie marca cieszymy się, że wracamy do gry i będziemy mogli zagrać dla naszych kibiców. W naszym w zespole do dzisiaj pozostaje olbrzymi niedosyt, bo byliśmy przekonani, że Grot Budowlani Łódź po raz czwarty z rzędu zdobędzie medal. Koronawirus sprawił, że walka o podium została zawieszona. Tym bardziej jestem szczęśliwy, że już w piątek będziemy mogli walczyć na piasku – podsumował prezes klubu Grot Budowlani Łódź.

PreZero Grand Prix, 24 lipca 2020 r., Kraków (kompleks sportowy KS Wanda Kraków, ul. Bulwarowa 39), Runda 1, Grupa A:

24. lipca
godz. 09:30 A01 Grot Budowlani Łódź vs  #VolleyWrocław
godz. 14:00 A04 Grot Budowlani Łódź vs Energa MKS Kalisz
godz. 17:00 A06 SAN-Pajda Jarosław  vs Grot Budowlani Łódź

Wszystkie mecze będzie transmitowała telewizja Polsat Sport.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved