Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dwie siatkarki przenoszą się ze Świecia do Tarnowa

Dwie siatkarki przenoszą się ze Świecia do Tarnowa

fot. Krzysztof Klepacz

Zespół Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów zbroi się na kolejny sezon w 1. lidze kobiet. Drużyna, która w minionej już edycji rozgrywek zajęła siódme miejsce, nie ukrywa chęci awansu do ekstraklasy, a pomóc mają w tym siatkarki z doświadczeniem w grze w TAURON Lidze – Wiktoria Kowalska oraz Adrianna Kukulska.

Pierwszoligowy zespół z Tarnowa, który ostatecznie uplasował się na siódmym miejscu w 1. lidze kobiet, szybko rozpoczął budowanie składu na kolejny sezon. Kolejnymi siatkarkami, które wzmocnią tę drużynę, są atakująca Wiktoria Kowalska oraz przyjmująca Adrianna Kukulska. Obie zawodniczki w minionej edycji rozgrywek broniły barw Jokera Świecie, który w TAURON Lidze zajął jedenastą pozycję.Zarówno Kowalska, jak i Kukulska wraz z Jokerem awansowały do ekstraklasy. W niej w minionym sezonie atakująca rozegrała w sumie 52 sety i zdobyła 72 punkty, przyjmująca natomiast wystąpiła w 62 setach i zanotowała na swoim koncie 124 punkty. Dla obu siatkarek gra w Tarnowie będzie okazją do ponownej współpracy z trenerem Marcinem Wojtowiczem, który był trenerem zespołu ze Świecia. W następnej edycji rozgrywek poprowadzi on właśnie Grupę Azoty Roleski PWSZ.

Do tej pory klub ogłosił również, że w przyszłym sezonie jego barw będą bronić Magdalena Ociepa, Gabriela Ponikowska, Anna Pawłowska oraz Katarzyna Wawrzyniak.

Zobacz również:
Karuzela transferowa 1. Ligi kobiet

źródło: Grupa Azoty PWSZ Tarnów - Facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę