Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dwie siatkarki przenoszą się z Częstochowy do Mielca

Dwie siatkarki przenoszą się z Częstochowy do Mielca

fot. Michał Szymański

Stal Mielec pozyskała dwie nowe siatkarki – obie w poprzednim sezonie reprezentowały barwy Częstochowianki Częstochowa. Barwy zmienią przyjmująca Hanna Łukasiewicz oraz rozgrywająca Aleksandra Stachowicz. To już szóstka i siódma nowa zawodniczka mieleckiej Stali, która nie kryje swoich ambicji na przyszły sezon i powalczenia o czołowe lokaty I ligi kobiet.

Pierwszoligowy zespół Stali Mielec zbroi się przed kolejnym sezonem. Tym razem mielczanki mają w nim odegrać ważniejszą rolę i widać, że czołówka tabeli będzie celem podopiecznych trenerskiego duetu Agnieszka RabkaMichał Betleja.Mielecki klub wcześniej już informował o pozyskaniu libero Olgi Samul oraz atakującej Marty Dudy z Tarnowa. W duecie z Jarosławia do Stali przeniosą się środkowa Paulina Stroiwąs i przyjmująca Katarzyna Bryda. Z Krosna do Mielca przejdzie środkowa Łucja Laskowska, a w ostatnich dniach Stal poinformowała o kolejnych dwóch zawodniczkach.

Tym razem to siatkarki Częstochowianki Częstochowa. 28-letnia rozgrywająca Aleksandra Stachowicz ma bogate pierwszoligowe doświadczenie. Pochodząca z Głogowa siatkarka grała już w PLKS Pszczyna, Politechnice Częstochowa, Wiśle Kraków, Sokole Katowice, Bronowiance Kraków, Ekstrimie Gorlice, Budowlanych Toruń, AZS-ie Gliwice, Jedynce Tarnów a ostatni sezon w Częstochowiance.

Drugą doświadczoną zawodniczką, która ma wzmocnić stal jest Hanna Łukasiewicz. 30-letnia przyjmująca jest wychowanką Jokera Świecie, w którym grała do 215 roku. Potem reprezentowała barwy PSPS Chemika Police, MKS-u Kalisz, Budowlanych Toruń i ostatnio Częstochowianki, z którą zajęła 4. miejsce w przerwanym po rundzie zasadniczej sezonie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved