Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Dwie polskie pary wystąpią w Akademickich Mistrzostwach świata w siatkówce plażowej

Dwie polskie pary wystąpią w Akademickich Mistrzostwach świata w siatkówce plażowej

fot. Danuta Rękawica

We wtorek w brazylijskim Maceio rozpoczną się Akademickie Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej. W kraju kawy zobaczymy dwie polskie pary. Rozgrywki rozpoczną się od fazy grupowej. Do fazy pucharowej awansują zwycięzcy grup, a pary z drugich i trzecich pozycji powalczą o miejsca w ćwierćfinale.

Przedstawiciele kolejnej z dyscyplin wracają po czteroletniej przerwy do rywalizacji w ramach AMŚ. Biało-czerwoni, którzy w ubiegły piątek wylecieli do Brazylii, wystawią do gry dwie pary. Wśród mężczyzn zobaczymy duet Mateusz Florczyk i Mikołaj Miszczuk, dla których będzie to pierwszy oficjalny start.– Stworzyliśmy tę parę na potrzeby AMŚ, ale za wcześnie na wyciąganie pochopnych wniosków. Chłopakom zdarzało się już występować razem w wewnętrznych gierkach i liczę, że w Ameryce Południowej ułoży się dobrze współpraca między nimi – wyraża nadzieję Jakub Szałankiewicz, opiekun męskiej części naszej kadry podczas AMŚ w siatkówce plażowej w Brazylii, który na co dzień jest grającym trenerem seniorskiej reprezentacji Polski. – Zarówno Mateusz, jak i Mikołaj jeżdżą po zawodach z cyklu World Tour (partnerem Florczyka w kilku z nich był Szałankiewicz), dlatego stać ich na wysokie miejsca. Jedziemy walczyć o medale – nie ukrywa szkoleniowiec naszej kadry, zwycięzca letniej uniwersjady w 2011 i 2013 roku odpowiednio w chińskim Shenzhen i rosyjskim Kazaniu.

Pełne nadziei przed startem AMŚ w siatkówce plażowej są także Agata Ceynowa i Patrycja Jundziłł, które od tego roku zaczęły wspólną grę. Ostatnie tygodnie są niezwykle udane dla siatkarek młodzieżowej reprezentacji Polski. Najpierw zajęły one drugie miejsce w PKO Chełm Grand Prix Polski 2022, a tydzień później w Orlen Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej były bliskie awansu do półfinałów. – Udział w AMŚ będzie w zasadzie naszą pierwszą międzynarodową, akademicką imprezą. Na pewno będziemy walczyć o każdą piłkę. Mam nadzieję, że uda się nam ugrać fajny wynik w Brazylii – liczy Ceynowa, dwukrotna zwyciężczyni Akademickich Mistrzostwa Polski.

Start AMŚ w siatkówce plażowej w Maceio w środę, 7 września. Rozgrywki rozpoczną się od fazy grupowej. Do fazy pucharowej awansują zwycięzcy grup, a pary z drugich i trzecich pozycji powalczą o miejsca w ćwierćfinale.

źródło: pasja.azs.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę