Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Dwie polskie pary w King of the Court 2022

Dwie polskie pary w King of the Court 2022

fot. volleyballworld.com

W środę rozpoczną się w Doha zmagania w finałowym turniej King of the Court 2022, w którym wystąpią dwie polskie pary – Michał Bryl i Bartosz Łosiak oraz Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. 

W najbliższych tygodniach Doha stanie się stolicą siatkówki plażowej, bowiem finałowe rozgrywki minionego sezonu King of the Court są pierwszym z trzech turniejów, które odbywać się będą w tamtejszej Aspire Zone. Rewolucyjny format rozgrywek, zapewnia kibicom ciekawe widowisko, a dla zawodników jest przełamaniem turniejowej rutyny.W tym sezonie będzie to również świetne przetarcie przed oficjalnym sezonem szczególnie, że na liście zgłoszonych nie brak najlepszych. W turnieju panów obok zajmujących piąte miejsce w rankingu FIVB Bryla i Łosiaka, znaleźli się sklasyfikowani ex aequo na drugim miejscu Katarczycy Ahmed Tijan i Cherif Younousse oraz Holendrzy Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen, także mistrzowie Europy – Szwedzi David Ahman i Jonatan Hellvig.

Wśród pań, obok Gruszczyńskiej i Wachowicz również będzie można zobaczyć znane nazwiska, m.in. Anouk Vergé-Dépré wystąpi w parze z Manią Bentele, a Julia Sude z Isabel Schneider.

Zarówno w turnieju mężczyzn, jak i kobiet wystąpi piętnaście par, które podzielono na trzy ćwierćfinałowe grupy. Bryl i Łosiak w swoim pojedynku o miejsce w półfinale wyjdą na boisko w środę o 15:15 czasu polskiego, aby zmierzyć się z parami: Brouwer/Mrouwer (Holandia), Nolvak/Korotkov (Estonia), Samoilovs/Plavins (Łotwa), Doppler/Smith (Austria/USA). Gruszczyńska i Wachowicz rozpoczną ćwierćfinał o 17:00 z Aceves/Raimon (USA), Kotnik/Lovsin (Słowenia), Makhno/Makhno (Ukraine) i Ypma/Piersma (Holandia).

Trzy najlepsze pary każdego ćwierćfinału awansują bezpośrednio do półfinałów, dołączy do nich zwycięzca playoff wyłoniony spośród pozostałych zespołów. Dwa najwyżej sklasyfikowane duety z każdego półfinału oraz zwycięzca półfinałowego playoff zagrają o końcowy triumf i koronę 14 stycznia.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę