Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dwie nowe siatkarki w klubach czołówki włoskiej Serie A

Dwie nowe siatkarki w klubach czołówki włoskiej Serie A

fot. AVC

Chińska rozgrywająca Yao Di oraz amerykańska atakująca Stephanie Samedy przeniosły się w ostatnich dniach do klubów czołówki włoskiej Serie A. Chinka po zdobyciu mistrzostwa swojego kraju wyjechała pierwszy raz poza Kraj Środka i dokończy sezon w zespole Savino Del Bene Scandicci. Amerykanka przenosi się z Perugi do Imoco Conegliano i została klubową koleżanką Joanny Wołosz.

Chińska rozgrywająca Yao Di została nową siatkarką Savino Del Bene Scandicci. Klub osiągnął z nią porozumienie i poinformował o transferze po tym, gdy włoską drużynę opuściła reprezentantka Włoch i najlepsza rozgrywająca mistrzostw świata w 2018 roku, Ofelia Malinov.Dla Yao Di jest to pierwsza przygoda z europejską siatkówką. Do tej pory grała w chińskim Tianjin, z którym niedawno zdobyła tytuł mistrzyń kraju. Był to jej siódmy tytuł mistrzowski w lidze chińskiej ma na swoim koncie również dwa klubowe mistrzostwa Azji. 30-letnia zawodniczka w 2017 roku otrzymała tytuł najlepszej rozgrywającej ligi chińskiej.

Na poziomie międzynarodowym Yao Di był wybrana najlepszą rozgrywającą mistrzostw świata do lat 20 w 2011 roku, potem taki sam tytuł zdobyła w MŚ do lat 23. W 2013 roku zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Chin, z którą w kolejnych latach zdobywała Puchar Świata i Puchar Wielkich Mistrzów.

Do Imoco Conegliano dołączyła z kolei nowa atakująca. Jest nią Amerykanka Stephanie Samedy, która uzupełni skład zespołu w obecnym sezonie. W latach 2017-2021 zawodniczka ta występowała w zespole Golden Gophers z Minnesota University w lidze akademickiej USA. W tym czasie 24-letnia obecnie siatkarka otrzymała wiele nagród indywidualnych.

Samedy występowała w młodzieżowych reprezentacjach USA, a w minionym sezonie zadebiutowała w reprezentacji seniorskiej w Panamerican Cup. Zaraz po ukończeniu studiów wyjechała do Europy, gdzie występowała w niemieckim Palmbergu Schwerin. Obecny sezon rozpoczęła w innym włoskim klubie, Bartoccini-Fortinfissi Perugia, w którym w 14 spotkaniach zdobyła 151 punktów.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę