Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dwie nowe siatkarki mieleckiej Stali

Dwie nowe siatkarki mieleckiej Stali

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Pierwszoligowy zespół Stali Mielec przedstawił dwie nowe siatkarki, które będą reprezentowały klub w przyszłym sezonie. Nowymi zawodniczkami Stali zostały środkowa Paulina Stroiwąs oraz przyjmująca Marta Duda. Obie grały w minionym sezonie w barwach rywali mielczanek w I lidze kobiet.

Stal Mielec po rundzie zasadniczej I ligi kobiet w przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/2020 zakończyła na 9. miejscu. Przed nią był jednak zespół SMS-u PZPS I Szczyrk, w związku z tym w I rundzie play-off mielczanki miały zagrać z liderem I ligi, Jokerem Świecie. Pandemia koronawirusa przerwała jednak rozgrywki i do play-off nie doszło.Działacze Stali myślą jednak o przebudowie zespołu na przyszły sezon. Już na początku maja poznaliśmy nazwiska dwóch nowych siatkarek, które wzmocnią mielecką drużynę. Obie przechodzą do Stali z drużyn rywali, grających w I lidze.

Pierwszą z nich jest środkowa bloku Paulina Stroiwąs. 26-letnia zawodniczka ma za sobą występy w Aluprofie BKS Bielsko-Biała, potem grała w pierwszoligowej drużynie KS Murowana Goślina, znów w ekstraklasie w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, pierwszoligowym MKS-ie Dąbrowa Górnicza, a ostatni sezon spędziła w zespole SAN-Pajdy Jarosław. Zawodniczka mierzy 197 centymetrów wzrostu i ma pomóc w przyszłym sezonie mielczankom na środku siatki.

Drugą nową zawodniczką Stali została Marta Duda. 24-letnia atakująca pochodząca z Wielunia grała w swojej karierze w Sparcie Warszawa, a potem w latach 2015-2017 w AZS-ie Uni Opole. Próbowała swoich sił również w siatkówce plażowej, by w 2019 roku wrócić do hali. Została zawodniczką Jedynki PWSZ Tarnów i z tym zespołem zajęła w minionym sezonie 10. miejsce w rundzie zasadniczej.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę