Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dwie Amerykanki z ligi francuskiej na celowniku klubu LSK

Dwie Amerykanki z ligi francuskiej na celowniku klubu LSK

fot. JM Bertolotti - Beziers VB

Rozgrywająca Samantha Sweliger Swenson praz przyjmująca Janisa Johnson to Amerykanki, które w minionym sezonie grały w barwach francuskiego Beziers VB. Zdaniem francuskich mediów obie nadal będą występować w jednej drużynie, tym razem grającej w polskiej ekstraklasie. Amerykańskie siatkarki mają trafić do E.Leclerc Radomki Radom.

Samantha Sweliger Swenson ma 23 lata i 183 centymetrów wzrostu. Pochodzi z Minnesoty i do 2019 roku była siatkarką tamtejszej drużyny uniwersyteckiej. Rok temu przeniosła się do Europy i została zawodniczką francuskiego Beziers VB. W tegorocznym rankingu rozgrywających francuskiej Ligue 1 znalazła się na 8. miejscu, tuż przed znaną z występów w Developresie Petją Barakową (Le Cannet).Janisa Johnson w tym roku skończy 29 lat. Mierząca 173 centymetry siatkarka jest przyjmującą, ale może występować również na prawym skrzydle. Do 2015 roku grała w uniwersyteckiej drużynie Long Beach State, potem przenisoła siędo Europy, do niemieckiego zespołu Köpenicker SC Berlin. Ma za sobą również występy w lidze fińskiej i na Filipinach. Barwy Beziers VB reprezentowała w sezonie 2017/2018, potem wróciła do tego klubu z Filipin rok temu. W rankingu skrzydłowych w lidze francuskiej zajęła w tym sezonie wysokie, 12. miejsce.

Obie siatkarki zdaniem francuskiego portalu block-out.fr w przyszłym sezonie reprezentować będą barwy E.Leclerc Radomki Radom. Samantha Sweliger Swenson miałaby zająć miejsce Pauliny Szpak i Katarzyny Nadziałek i wraz z Pauliną Zaborowską decydować o rozegraniu zespołu. Janisa Johnson stanie przed trudnym zastąpieniem swojej rodaczki Veroniki Jones-Perry, która trafiła do Radomia z włoskiej Serie A w trakcie sezonu.

Wiadomo już, że z Radomką pożegnał się trener Adam Grabowski, którego zastąpi włoski szkoleniowiec Riccardo Marchesi. Marchesi zna dobrze obie Amerykanki, bowiem prowadził ostatnio francuski RC Cannes. Z zespołu odejdą również Emilia Mucha, Julietta Lazcano i Marharyta Azizowa. Przerwę od grania w siatkówkę mieć będzie Majka Szczepańska-Pogoda. W zespole pozostaną na pewno oprócz Zaborowskiej środkowa Klaudia Laskowska oraz libero Agata Witkowska. W kręgu zainteresowań radomskiego klubu są przyjmująca Julia Twardowska z Budowlanych Łódź i środkowa Justyna Łukasik z Legionovii

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: block-out.fr, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę