Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dwie Amerykanki z ligi francuskiej na celowniku klubu LSK

Dwie Amerykanki z ligi francuskiej na celowniku klubu LSK

fot. JM Bertolotti - Beziers VB

Rozgrywająca Samantha Sweliger Swenson praz przyjmująca Janisa Johnson to Amerykanki, które w minionym sezonie grały w barwach francuskiego Beziers VB. Zdaniem francuskich mediów obie nadal będą występować w jednej drużynie, tym razem grającej w polskiej ekstraklasie. Amerykańskie siatkarki mają trafić do E.Leclerc Radomki Radom.

Samantha Sweliger Swenson ma 23 lata i 183 centymetrów wzrostu. Pochodzi z Minnesoty i do 2019 roku była siatkarką tamtejszej drużyny uniwersyteckiej. Rok temu przeniosła się do Europy i została zawodniczką francuskiego Beziers VB. W tegorocznym rankingu rozgrywających francuskiej Ligue 1 znalazła się na 8. miejscu, tuż przed znaną z występów w Developresie Petją Barakową (Le Cannet).

Janisa Johnson w tym roku skończy 29 lat. Mierząca 173 centymetry siatkarka jest przyjmującą, ale może występować również na prawym skrzydle. Do 2015 roku grała w uniwersyteckiej drużynie Long Beach State, potem przenisoła siędo Europy, do niemieckiego zespołu Köpenicker SC Berlin. Ma za sobą również występy w lidze fińskiej i na Filipinach. Barwy Beziers VB reprezentowała w sezonie 2017/2018, potem wróciła do tego klubu z Filipin rok temu. W rankingu skrzydłowych w lidze francuskiej zajęła w tym sezonie wysokie, 12. miejsce.

Obie siatkarki zdaniem francuskiego portalu block-out.fr w przyszłym sezonie reprezentować będą barwy E.Leclerc Radomki Radom. Samantha Sweliger Swenson miałaby zająć miejsce Pauliny Szpak i Katarzyny Nadziałek i wraz z Pauliną Zaborowską decydować o rozegraniu zespołu. Janisa Johnson stanie przed trudnym zastąpieniem swojej rodaczki Veroniki Jones-Perry, która trafiła do Radomia z włoskiej Serie A w trakcie sezonu.

Wiadomo już, że z Radomką pożegnał się trener Adam Grabowski, którego zastąpi włoski szkoleniowiec Riccardo Marchesi. Marchesi zna dobrze obie Amerykanki, bowiem prowadził ostatnio francuski RC Cannes. Z zespołu odejdą również Emilia Mucha, Julietta Lazcano i Marharyta Azizowa. Przerwę od grania w siatkówkę mieć będzie Majka Szczepańska-Pogoda. W zespole pozostaną na pewno oprócz Zaborowskiej środkowa Klaudia Laskowska oraz libero Agata Witkowska. W kręgu zainteresowań radomskiego klubu są przyjmująca Julia Twardowska z Budowlanych Łódź i środkowa Justyna Łukasik z Legionovii

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: block-out.fr, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved