Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Greczynki sparowały z Bułgarkami

Greczynki sparowały z Bułgarkami

Siatkarki z Bułgarii oraz Grecji przygotowują się do mistrzostw Europy. W ramach przygotowań rozegrały w miniony weekend dwa mecze kontrolne. Podzieliły się w nich zwycięstwami. Najpierw 4:0 wygrały zawodniczki z Hellady, a dzień później lepsze okazały się podopieczne trenera Micelliego.

Greczynki z Bułgarkami na remis

Przygotowujące się do mistrzostw Europy siatkarki z Grecji i Bułgarii rozegrały spotkania kontrolne. W pierwszym z nich zawodniczki z Hellady zaskakująco gładko pokonały rywalki 3:0. Najwięcej walki było w premierowej odsłonie, w której Bułgarki uzbierały 23 oczka, ale im dalej w mecz, tym spisywały się słabiej. W dodatkowym secie Greczynki totalnie zdominowały boiskowe wydarzenia.

Ich najsilniejszą bronią był blok, którym aż 21 razy zatrzymywały rywalki. Do tego dołożyły 10 asów, a nieco więcej oczek zdobytych w ataku przez Bułgarki to było zbyt mało, aby mogły one wygrać choćby seta. Nie pomogło im też 11 punktów wywalczonych przez Mirę Todorową i Elenę Beczewą. Wśród zwyciężczyń wyróżniły się Martha Anthouli, która zdobyła 18 oczek, w tym 6 w bloku oraz Olga Strantzali, która dołożyła 15 punktów.

W drugim meczu Bułgarki wzięły rewanż. Przede wszystkim wyciągnęły wnioski w ataku, dzięki czemu od początku meczu to one dyktowały warunki gry. Trochę więcej walki było w drugiej oraz czwartej (dodatkowej) odsłonie, ale również w ich końcówkach przyjezdne przechylały szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Oba zespoły popełniały sporo błędów, bo łącznie ponad 40. Największa przewaga podopiecznych Lorenzo Micelliego uwidoczniła się w ataku, którym punktowały aż 60 razy. Ich liderką była Radostina Marinowa, która zapisała na koncie 21 oczek, a po 9 dołożyły Maria Jordanowa, Mira Todorowa i Elena Beczewa. Po drugiej stronie siatki wyróżniła się Martha Anthouli, która zakończyła spotkanie z 10 punktami na koncie.

Grecja – Bułgaria 4:0
(25:23, 25:19, 25:20, 25:15)
Grecja – Bułgaria 0:4
(15:25, 22:25, 18:25, 23:25)