Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Dwa sparingi Developresu z Radomką

Dwa sparingi Developresu z Radomką

fot. Developres Rzeszów

Remisem 2:2 zakończył się drugi sparing siatkarek Developresu Rzeszów z E.Leclerc Moya Radomka Radom, który odbył się w hali na Podpromiu. Dzień wcześniej „Rysice” pokonały ekipę rywalek 3:2. Trener Antiga podkreślił, że nowe siatkarki robią ogromne postępy, a drużyna ciężko pracuje, by jak najlepiej przygotować się do rozpoczynających się za trzy tygodnie rozgrywek.

Czwartkowy mecz miał dość nietypowy przebieg. Pierwszy set rozegrany został do 15 i wygrała go E.Leclerc Moya Radomka Radom do 11. Kolejne partie rozpoczynały się od stanu… 19:19 i były rozgrywane z fragmentami dorzucanych piłek. Aby zdobyć punkt zawodniczki musiały zakończyć na swoją korzyść dwie akcje z rzędu lub dwie z trzech kolejnych. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną wicemistrzyń Polski 3:2.Drugi sparing, w przeciwieństwie do czwartkowego, był już typowym meczem, choć rozegrano tylko cztery sety. Tym razem nie było już kombinowania z setami do 15 czy dorzucaniem piłek, trenerzy umówili się na normalny mecz. Lepiej zaczęły przyjezdne, wygrywając dwie pierwsze partie. Pierwsza była bardzo wyrównana, Developres nawet prowadził minimalnie długimi momentami, ale ostatecznie zadecydowała zabójcza końcówka w wykonaniu przyjezdnych. Dobrą dyspozycję radomianki utrzymały na kolejną partię. Szybko objęły wysokie prowadzenie (2:8) i choć w drugiej części tej odsłony Developres odrobił część strat, to i tak pewnie wygrała Radomka. W zespole trenera Riccardo Marchesiego świetnie spisywała się szczególnie doskonale znana w Rzeszowie Katarzyna Zaroślińska-Król, wspomagała ją też w ofensywie Srna Marković.

Trzecia odsłona była początkowo bardzo wyrównana, z lekkim wskazaniem na Developres. „Rysice” odskoczyły w końcówce rywalkom, ale dały się też zaskoczyć w kilku ostatnich akcjach i skromnie, ale wygrały tego dnia po raz pierwszy. Czwarty set był już sporym wyzwaniem dla obu drużyn, które mocno odczuwały trudny zarówno czwartkowych pięciu setów, jak i porannej siłowni. Lepiej rozpoczęła Radomka (4:8, 12:16), ale ostatecznie lepiej trudy wytrzymały gospodynie. Dobrą zmianę dała Izabella Rapacz, która zastąpiła mocno zmęczoną Brunę Honorio. Trenerzy, widząc mocno zmęczone siatkarki, nie zdecydowali się na rozgrywanie decydującej partii.

Obie drużyny nie miały możliwości zagrać w swoich optymalnych składach. W ekipie z Radomia nie było kontuzjowanej Katarzyny Skorupy, a przez udział w mistrzostwach Europy nieobecne były Zuzanna Efimienko-Młotkowska i Alexandra Lazić, po stronie rzeszowskiej z tego samego powodu nie było z kolei Katarzyny Wenerskiej i Jeleny Blagojević, a także Amerykanki Kary Bajemy, która niedawno zakończyła udział w mistrzostwach świata Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów.

– Bardzo jestem zadowolony z obu sparingów. Radomka, to bardzo dobry zespół i cieszę się, że tak blisko mamy równorzędnego przeciwnika, z którym możemy grać i trenować – mówi Stephane Antiga, trener Developresu. – Cieszę się, że mogliśmy zagrać normalny mecz, żeby była prawdziwa siatkówka. Mamy teraz tylko jedną rozgrywającą i nie ma możliwości zagrać normalnie, szóstkami podczas treningów, bo zawsze po jednej stronie trzeba grać wysokimi piłkami, gdyż brakuje drugiej rozgrywającej, ale za kilka dni to się skończy. W poniedziałek wrócą do nas Kasia Wenerska i Kara Bajema, a w środę dotrze też Jelena Blagojević i zaczniemy trenować w komplecie. To znaczy jeszcze bez Gabi Polańskiej, bo ma kontuzję, ale mam nadzieję, że niedługo będzie to za nami.

czwartek:
Developres SkyRes Rzeszów – Radomka Radom 3:2

piątek:
Developres SkyRes Rzeszów – Radomka Radom 2:2

(20:25, 21:25, 25:23, 25:22)

Składy zespołów:
Developres: Bińczycka (2), Honorio (9), Stencel (10), Jurczyk (3), Bagrowska (13), Kalandadze (18), Szczygłowska (libero) oraz Rapacz (14), Witowska i Przybyła (libero)
Radomka: Szczepańska (1), Zaroślińska-Król (25), Aelbrecht (6), Moskwa (5), Wójcik (6), Marković (11), Witkowska (libero) oraz Alanko (1) i Biała

źródło: cozadzien.pl, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę