Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Dwa sparingi Bułgarów z Włochami

Dwa sparingi Bułgarów z Włochami

W towarzyskim meczu rozegranym w Cavalese reprezentacja Włoch uległa Bułgarom 2:3. Następnego dnia Włosi zrewanżowali się rywalom, pewnie wygrywając w trzech setach. Obecne mecze kontrolne są dla nich etapem przygotowawczym do Ligi Narodów.

Pierwszy set sparingowego meczu toczył się pod dyktando Włochów, którzy nie pozwolili rywalom na wyrównaną grę. Ta część meczu padła ich łupem 25:20. Znacznie więcej walki było w drugim secie, w którym w końcówce to Bułgarzy zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Dzięki blokowi prowadzili 23:21, ale pomyłka w ataku Atanasowa doprowadziła do batalii na przewagi. W niej as Seganowa pozwolił gościom przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W trzecim secie oba zespoły szły łeb w łeb, ale w środkowej jego fazie na prowadzenie zaczęli wychodzić gospodarze. Po kontrze Galassiego objęli prowadzenie 16:13. Po akcji Nikołowa Bułgarzy zdołali wrócić do gry, ale Romano dał ponownie prowadzenie Włochom (21:18). W końcówce dyktowali oni warunki gry, a Bottolo dał im wygraną w tej części spotkania 25:19. W czwartej partii prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale wynik ciągle oscylował wokół remisu. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi, a o jej losach zadecydowała końcówka. W niej Nikołow poprowadził obie drużyny do tie-breaka (25:23).

Decydująca odsłona zaczęła się lepiej dla mistrzów Europy, którzy po autowym zbiciu Parapunowa objęli prowadzenie 6:3. Później wygrywali jeszcze 10:7, ale Nikołow doprowadził do remisu. W końcówce gospodarze zaczęli popełniać błędy, co spowodowało, że na prowadzeniu znaleźli się Bułgarzy, a dwa ataki Atanasowa pozwoliły im odnieść zwycięstwo (15:13).

W drugim meczu reprezentanci Włoch zrewanżowali się Bułgarom, pewnie wygrywając w trzech setach. 15 punktów dla drużyny Italii w tym meczu zdobył Yuri Romano, który był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny.

Włochy – Bułgaria 2:3
(25:20, 24:26, 25:21, 23:25, 13:15)

Włochy: Recine (11), Falaschi (1), Bottolo (19), Galassi (11), Romanò (25), Vitelli (12), Scanferla (libero) oraz Giannelli (1), Gironi (1), Raffaelli i Piccinelli (libero)
Bułgaria: Atanasow (20), Goczew (6), Seganow (3), Grozdanow (10), Asparuhow (5), Parapunow (9), Iwanow W. (libero) oraz Karyagin, Dimitrow Do. (1), Dimitrow Di. (4), Nikołow (8), Iwanow M. (libero), Czawdarow, Kolew, Iwanow S. i Jeliazkow

Włochy – Bułgaria 3:0
(25:18, 25:20, 25:23)

Włochy: Recine (10), Gianelli (6), Bottolo (10), Galassi (5), Romano (15), Mosca (8), Piccinelli (libero) oraz Falaschi, Gardini, Cortesia, Gironi i Scanferla (libero)
Bułgaria: Kolew (8), Dimitrow Dobromir (1), Grozdanow (8), Asparuhow (5), Parapunow (1), Nikołow (9), Iwanow M. (libero) oraz Kariagin (4), Czawdarow, Dimitrow Dimitar (3) i Iwanow S. (1)