Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dwa przegrane sparingi Norwida

Dwa przegrane sparingi Norwida

Siatkarze częstochowskiego Norwida w ostatnim czasie dwukrotnie w sparingach przegrali 2:3. Najpierw we własnej hali ulegli ZAKSIE Strzelce Opolskie, a następnie podczas wyjazdowego meczu musieli uznać wyższość Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Podopieczni trenera Gruszki rozpoczęli sprawdzanie formy od wspólnego treningu z GKS-em Katowice. Następnie we własnej hali częstochowianie podejmowali BBTS Bielsko-Biała. Podopieczni trenera Brokkinga w sobotę 25 września wygrali 2:3.

Kolejnym sparingpartnerem częstochowian była ZAKSA Strzelce Opolskie. W zespole tym po drugiej stronie siatki występował były atakujący Norwida Krystian Walczak. Pierwsze dwa sety toczyły się po myśli przyjezdnych, którzy wygrali do 18 i 24. Drużyna prowadzona przez Piotra Gruszkę zdołała jednak doprowadzić do tie-breaka. W piątym secie ponownie warunki dyktowali zawodnicy ze Strzelec Opolskich i to oni wygrali cały mecz 3:2.

Chociaż pierwotne plany tego nie zakładały, jeszcze w ostatni dzień sierpnia częstochowianie udali się na mecz towarzyski do Tomaszowa Mazowieckiego. Początkowo warunki na boisku dyktowali gospodarze, ale Norwid w drugim secie wyrównał wynik. Trzecia odsłona ponownie dość wyraźnie została wygrana przez Lechię, jednak również po tej przegranej przyjezdni wygrali kolejnego seta 25:22, doprowadzając do tie-breaka. Podobnie jak w spotkaniu z ZAKSĄ tak i w Tomaszowie Mazowieckim to przeciwnicy częstochowian kontrolowali przebieg ostatniej odsłony.

Kolejne sparingi siatkarze z Częstochowy rozegrają 3 i 4 września. Wtedy to zespół Piotra Gruszki pojedzie do Bielska-Białej, gdzie weźmie udział w Góral Cup. Kolejno przeciwnikami częstochowskiego pierwszoligowca będą MKS Będzin, BBTS Bielsko-Biała i Gwardia Wrocław. Częstochowianie rywalizację w I lidze rozpoczną 22 września od domowego meczu z Olimpią Sulęcin.

Exact Systems Norwid Częstochowa – ZAKSA Strzelce Opolskie 2:3
(18:25, 24:26, 25:16, 25:23, 8:15)

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2
(25:16, 22:25, 25:19, 22:25, 15:9)

źródło: inf. własna, Lechia Tomaszów Mazowiecki - Facebook, Norwid Częstochowa - Facebook