Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Sześciu siatkarzy przedłużyło kontrakty w Bydgoszczy

I liga M: Sześciu siatkarzy przedłużyło kontrakty w Bydgoszczy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Za wyniki Visły Proline Bydgoszcz w kolejnym sezonie nadal odpowiedzialny będzie Michal Masny. Będzie on jednak budował drużynę niemal od początku, bowiem kontrakty przedłużyło tylko 6 zawodników.

Do sporych przetasowań kadrowych w międzysezonowej przerwie dojdzie w Viśle Proline Bydgoszcz. Opuściło ją bowiem aż 8 zawodników, którzy w minionym sezonie sięgnęli wraz z nią po brązowy medal I ligi.

Na libero bez zmian

Visłę Proline Bydgoszcz w kolejnym sezonie wciąż prowadził będzie Michal Masny, któremu pomagał będzie Adrian Pasierb. W poniedziałek klub ogłosił za to oficjalnie, że sześciu siatkarzy przedłużyło współpracę z zespołem znad Brdy. Nie zmieni się w nim duet libero, który ponownie stanowić będą Bartosz Dzierżyński i Wojciech Malinowski. Ten pierwszy z Visłą związany jest od sezonu 2023/2024, a wcześniej grał między innymi w Lechii Tomaszów Mazowiecki, Krispolu Września oraz Olimpii Sulęcin, zaś ten drugi to młody, bo 20-letni zawodnik, który w minionym sezonie pojawił się na parkiecie w 14 spotkaniach.

Czwarty sezon Narkowicza

Czwarty sezon w Viśle spędzi Emil Narkowicz. To środkowy, który do pierwszoligowca trafił wraz z Damianem Radziwonem, Antonim Kwasigrochem i Filipem Jędruszczakiem ze złotej drużyny Chemika Bydgoszcz, która sięgnęła po mistrzostwo Polski juniorów. Jędruszczak już zakończył karierę, Radziwon i Kwasigroch opuścili po ostatnim sezonie ekipę znad Brdy, a Narkowicz będzie dla niej zdobywał kolejne punkty. Dotychczas uzbierał ich 176 w 49 rozegranych spotkaniach.

Jednym z atakujących bydgoskiej drużyny nadal będzie Łukasz Szarek, który przyszedł do niej przed poprzednim sezonem. Wystąpił w nim w 36 meczach, w których wywalczył 327 oczek. To doświadczony zawodnik, który swoją karierę zaczynał w Grecji, grał również w austriackich, niemieckich i słowackich klubach. W Polsce był zawodnikiem między innymi Indykpolu AZS Olsztyn, Aluron CMC Warty Zawiercie czy Aniołów Toruń.

Dwóch przyjmujących zostaje

W Viśle wciąż grał będzie Tomasz Polczyk, który w minionych rozgrywkach był jednym z jej filarów. W 35 meczach zdobył aż 399 punktów, w tym 31 na zagrywce i 42 w bloku. Najwięcej, bo 21 oczek, wywalczył w jednym z meczów o trzecie miejsce z Bogdanką Arką Chełm. Wcześniej Polczyk grał między innymi w Olimpii Sulęcin, Krispolu Września, MCKiS-ie Jaworzno, a na swoim koncie ma także przygodę austriacką. W linii przyjęcia obok niego występował będzie także Igor Tysiak. To młody zawodnik, który w minionych rozgrywkach nie pojawił się na parkiecie ani razu. Do Bydgoszczy przyszedł przed sezonem 2023/2024, a wcześniej grał w Energetyku Poznań.

 

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn na sezon 2024/2025

 

źródło: BKS Visła Bydgoszcz - Facebook, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved