Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Duże zmiany w Płomieniu Sosnowiec po awansie do I ligi

Duże zmiany w Płomieniu Sosnowiec po awansie do I ligi

fot. Płomień Sosnowiec

Siatkarki Płomienia Sosnowiec jak burza przeszły przez rundę zasadniczą grupy 4 II ligi kobiet i pewnie zajęły pierwsze miejsce. Pandemia koronawirusa sprawiła, że play-off oraz turnieje o awans do I ligi nie zostały rozegrane, a Płomień decyzją PZPS uzyskał promocję do I ligi. Zespół po awansie czekają spore zmiany.

To będzie długa i wyboista droga, ale jesteśmy dobrej myśli. Jesteśmy w gronie drużyn, które powinny bić się o dwa premiowane awansem miejsca – mówił przed sezonem szkoleniowiec sosnowiczanek. Przed sezonem Płomień Sosnowiec był wymieniany w gronie faworytów II ligi kobiet, ale chyba nikt nie spodziewał się, że podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego nie przegrają nawet meczu. Przez rundę zasadniczą klub z Zagłębia Dąbrowskiego przeszedł jak burza, wygrywając wszystkie 16 spotkań, tracąc w nich zaledwie jeden punkt i trzy sety.Płomień momentalnie stał się faworytem w play-off i drużyną najczęściej wymienianą w kontekście awansu do I ligi. Do następnego etapu rozgrywek jednak nie doszło po odwołaniu wszystkich zawodów sportowych w kraju z powodu pandemii koronawirusa. Jednak decyzją PZPS zwycięzcy wszystkich czterech grup II ligi kobiet uzyskali awans o szczebel wyżej. Wśród nich były więc także siatkarki z Sosnowca.

Skład, który wywalczył awans do I ligi zostanie jednak poważnie przebudowany. W Sosnowcu chcą na dłużej zadomowić się w I lidze kobiet. Po upadku MKS-u Dąbrowa Górnicza Płomień jest teraz najwyżej notowanym klubem siatkówki żeńskiej w Zagłębiu Dąbrowskim.

Klub pożegnał się już ze skrzydłową Karoliną Sawaniewicz. Kapitan Płomienia spędziła w Sosnowcu trzy sezony i swoją przygodę z Płomieniem zakończyła wywalczonym awansem. Z naszych informacji wynika, że zespół opuszczą również Izabela Błasiak-Soja, Jekaterina Bąkowska, Sandra Łebek, Weronika Wysocka, Patrycja Rygalik i Dominika Dryja. Trenerem powinien pozostać Krzysztof Zabielny.

W Sosnowcu rozpoczęły się już poszukiwania zawodniczek, które mogłyby wzmocnić beniaminka w przyszłym sezonie. Jak się dowiedzieliśmy, w kręgu zainteresowań Płomienia są Aleksandra Buczek i Maja Grodzka z PWSZ Tarnów, Angelika Wystel z AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice, Kamila Colik z Solnej Wieliczka oraz Monika Kawa KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wśród zawodniczek, które mogłyby wzmocnić skład zespołu są również dwie wyróżniające się siatkarki z klubów drugoligowych – Katarzyna Bagrowska z AZS-u AWF Warszawa i Agnieszka Czerwińska z KPKS-u Halemba. Które z nich ostatecznie trafią do Sosnowca, przekonamy się już niebawem.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę