Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Duże zmiany w Płomieniu Sosnowiec po awansie do I ligi

Duże zmiany w Płomieniu Sosnowiec po awansie do I ligi

fot. Płomień Sosnowiec

Siatkarki Płomienia Sosnowiec jak burza przeszły przez rundę zasadniczą grupy 4 II ligi kobiet i pewnie zajęły pierwsze miejsce. Pandemia koronawirusa sprawiła, że play-off oraz turnieje o awans do I ligi nie zostały rozegrane, a Płomień decyzją PZPS uzyskał promocję do I ligi. Zespół po awansie czekają spore zmiany.

To będzie długa i wyboista droga, ale jesteśmy dobrej myśli. Jesteśmy w gronie drużyn, które powinny bić się o dwa premiowane awansem miejsca – mówił przed sezonem szkoleniowiec sosnowiczanek. Przed sezonem Płomień Sosnowiec był wymieniany w gronie faworytów II ligi kobiet, ale chyba nikt nie spodziewał się, że podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego nie przegrają nawet meczu. Przez rundę zasadniczą klub z Zagłębia Dąbrowskiego przeszedł jak burza, wygrywając wszystkie 16 spotkań, tracąc w nich zaledwie jeden punkt i trzy sety.Płomień momentalnie stał się faworytem w play-off i drużyną najczęściej wymienianą w kontekście awansu do I ligi. Do następnego etapu rozgrywek jednak nie doszło po odwołaniu wszystkich zawodów sportowych w kraju z powodu pandemii koronawirusa. Jednak decyzją PZPS zwycięzcy wszystkich czterech grup II ligi kobiet uzyskali awans o szczebel wyżej. Wśród nich były więc także siatkarki z Sosnowca.

Skład, który wywalczył awans do I ligi zostanie jednak poważnie przebudowany. W Sosnowcu chcą na dłużej zadomowić się w I lidze kobiet. Po upadku MKS-u Dąbrowa Górnicza Płomień jest teraz najwyżej notowanym klubem siatkówki żeńskiej w Zagłębiu Dąbrowskim.

Klub pożegnał się już ze skrzydłową Karoliną Sawaniewicz. Kapitan Płomienia spędziła w Sosnowcu trzy sezony i swoją przygodę z Płomieniem zakończyła wywalczonym awansem. Z naszych informacji wynika, że zespół opuszczą również Izabela Błasiak-Soja, Jekaterina Bąkowska, Sandra Łebek, Weronika Wysocka, Patrycja Rygalik i Dominika Dryja. Trenerem powinien pozostać Krzysztof Zabielny.

W Sosnowcu rozpoczęły się już poszukiwania zawodniczek, które mogłyby wzmocnić beniaminka w przyszłym sezonie. Jak się dowiedzieliśmy, w kręgu zainteresowań Płomienia są Aleksandra Buczek i Maja Grodzka z PWSZ Tarnów, Angelika Wystel z AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice, Kamila Colik z Solnej Wieliczka oraz Monika Kawa KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wśród zawodniczek, które mogłyby wzmocnić skład zespołu są również dwie wyróżniające się siatkarki z klubów drugoligowych – Katarzyna Bagrowska z AZS-u AWF Warszawa i Agnieszka Czerwińska z KPKS-u Halemba. Które z nich ostatecznie trafią do Sosnowca, przekonamy się już niebawem.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved