Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Duże zmiany w KPS-ie Siedlce

Duże zmiany w KPS-ie Siedlce

fot. krispol1liga.pls.pl

Zanosi się na to, że w KPS-ie Siedlce dojdzie do rewolucji w składzie. Z informacji Strefy Siatkówki wynika, że tylko dwóch zawodników przedłuży współpracę z drużyną prowadzoną przez Mateusza Grabdę.  

Przypomnijmy, że KPS miał za sobą trudny początek minionego sezonu. Doznał w nim ośmiu porażek z rzędu, ale z czasem zaczął prezentować się coraz lepiej. W drugiej części rundy zasadniczej grał na tyle dobrze, że zdołał uniknąć degradacji do niższej klasy rozgrywkowej. Jednak po przedwczesnym zakończeniu rozgrywek działacze zdecydowali się na rewolucję w składzie. Nie dojdzie do niej za to na ławce trenerskiej, na której wciąż zasiadał będzie Mateusz Grabda.Z informacji Strefy Siatkówki wynika, że większość zawodników po sezonie 2019/2020 rozstanie się z KPS-em. Będą to między innymi: Krzysztof Bieńkowski i Wiktor Nowak (rozgrywający), Patryk Napiórkowski (atakujący), Sebastian Adamczyk, Adam Woźnica i Aleksander Maziarz (środkowi), Mateusz Laskowski, Krzysztof Gulak, Adrian Kacperkiewicz, Mikołaj Sawicki (przyjmujący), a także obaj libero – Jakub Krupiński i Szymon Biniek. Wciąż barwy siedleckiej drużyny mają reprezentować za to Michał Wójcik i Patryk Szymański.

W kręgu zainteresowań siedleckiego zespołu jest kilku młodych siatkarzy. Działacze liczą na ściągnięcie do Siedlec dwóch zawodników, którzy ostatni sezon spędzili w SMS-ie PZPS Spała. Mowa o Przemysławie Kupce (atakujący) oraz Jakubie Strulaku (środkowy). Do I ligi ma trafić także Dawid Pawlun, który jest wychowankiem Trefla Gdańsk, ale za sobą ma już debiut w PlusLidze w ekipie prowadzonej przez Michała Winiarskiego. Do Polski może wrócić Jacek Ziemnicki, który wcześniej związany był z Effectorem Kielce, a ostatnio występował w lidze szwajcarskiej między innymi w Volley Uni Bern. Być może do KPS-u trafi także Radosław Nowak – środkowy, który ostatnio reprezentował barwy Aqua Zdrój Wałbrzych.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn na sezon 2020/2021

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved