Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Drużynę Chemika Police czekają spore zmiany

Drużynę Chemika Police czekają spore zmiany

fot. Krzysztof Cichomski - tauronliga.pl

Siatkarki Chemika Police znów stanęły na najwyższym stopniu podium, pokonując w rywalizacji finałowej Developres Rzeszów. Mecze finałowe był niezwykle zacięte, a po dwóch stronach siatki spotkały się godne siebie zespoły. – Myślę, że była to chyba najlepsza promocja żeńskiej siatkówki i TAURON Ligi. Mecze rzeczywiście były bardzo zażarte, bardzo wyrównane, te zwycięstwa były w piątych setach i to przy wyniku 15:13. To może wskazywać, że był to dwa najlepsze zespoły w obecnym sezonie, które pokazały bardzo fajne widowisko w finale play-off – uważa prezes klubu z Polic, Paweł Frankowski.

– Ten sezon był bardzo trudny, przede wszystkim emocjonalnie. Miałyśmy wiele problemów i kontuzji, nie tylko te trzy przypadki, które wyłączył dziewczyny z gry, ale również mniejsze urazy, które uniemożliwiały nam treningi w pełnym wymiarze – mówiła po ostatnim meczu Jovana Brakocević-Canzian.Nie chcę powiedzieć, że inne zespoły miały łatwiej, ale w swojej karierze nie spotkałam się z taką sytuacją. Jestem bardzo szczęśliwa, że mimo to potrafiłyśmy znaleźć w sobie siłę, wywrzeć presję i zmobilizować się wzajemnie, by ostatecznie zwyciężyć. Jestem bardzo dumna z całej drużyny – dodała.Jaka przyszłość czeka zespół Chemika Police i jak będzie on wyglądał w przyszłym sezonie? – Budżet jest już dopięty, mamy stabilnego sponsora i właściciela, także o to się nie martwię. Część dziewczyn odchodzi z Chemika, myślę, że występuje pewne zmęczenie materiału i dziewczyny są zmęczone i nie mogą przebywać zbyt długo ze sobą. Jesteśmy po rozmowach i w Chemiku na pewno będą zmiany – zapowiada prezes klubu. Czy będzie to równie mocny zespół jak w ostatnich dwóch sezonach? – Chemik zawsze będzie mocny. Przed tym sezonem niektórzy nas spisali na straty, byliśmy na 10., 9. miejscu, powoli się pięliśmy w górę, trzykrotna kwarantanna. Mimo to dziewczyny pokazały charakter, mimo tych trzech kontuzji, w tym dwóch zawodniczek „szóstkowych” zdołaliśmy się podnieść. Chemik jest mocnym zespołem charakterologicznie i fizycznie – mówił Paweł Frankowski na antenie Polsatu Sport.

Jednym z autorów ostatnich sukcesów policzanek jest z pewnością turecki szkoleniowiec Ferhat Akbas.Trener zawsze daje z siebie wszystko i stwarza nowe możliwości. Wszystko to po to, by nie obudzić się kiedyś z pytaniem „czy mogłem zrobić coś lepiej?”. Robi wszystko z myślą o zespole, chociaż czasami jest ciężko. Miałyśmy trenera z prawdziwego zdarzenia, któremu zależało na rozwoju zawodniczek – przyznała serbska atakująca Chemika.

Jeszcze w trakcie sezonu mówiło się o tym, że trener Ferhat Akbas może opuścić po rozgrywkach polską ligę i wrócić do Turcji, gdzie mógłby objąć jeden z czołowych zespołów tamtejszej ligi. Kto w takim razie poprowadzi zespół Chemika w przyszłym sezonie? – Prowadzę rozmowy z dwoma trenerami, ale żaden kontrakt nie jest jeszcze podpisany – przyznał prezes Frankowski, nie chcąc zdradzić, czy są to kandydaci z Polski czy też z zagranicy. Zdementował również plotki o tym, jakoby trenerem Chemika miał zostać Michał Mieszko Gogol.

Czy jest szansa że mistrz Polski zatrzyma na kolejny sezon Jovanę Brakocević-Canzian? – Teraz wakacje, które w stu procentach poświęcone mojemu synowi. Wyjazdy sprawiały, że nie mógł być ze mną tak długo, jak przedtem. Chcę mu to wynagrodzić i spędzić dużo czasu z rodziną, z którą nie mogłam spędzić świąt. Jestem otwarta na negocjacje, więc na pewno będziemy rozmawiać, ale nie wiem jeszcze kiedy. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość – mówi sama siatkarka.

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę