Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Drużyna z Siedlec najlepsza w Świdniku

Drużyna z Siedlec najlepsza w Świdniku

W XVI Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik rywalizowały cztery pierwszoligowe zespoły. Turniej wygrali siatkarze KPS-u Siedlce, którzy w finale pokonali gospodarzy. Na najniższym stopniu podium uplasowali się zawodnicy LUK Politechniki Lublin.

W meczu o trzecie miejsce LUK Politechnika Lublin walczyła z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Lublinianie dzień wcześniej przegrali z KPS-em Siedlce po tie-breaku, zaś tomaszowianie ulegli gospodarzom 1:3. Od początku spotkania nie brakowało wyrównanej walki. Oba zespoły walczyły, jednak w końcówce lepiej zaprezentowali się siatkarze Bartłomieja Rebzdy, którzy wygrali do 22. Podrażnieni takim przebiegiem inauguracyjnej partii lublinianie z wysokiego c weszli w drugą odsłonę. Lechia nie miała argumentów, by zatrzymać rozpędzających się przeciwników. Od początku do końca ta odsłona toczyła się pod dyktando Politechniki. Tomaszowianie w tym secie zdołali zgromadzić zaledwie 14 punktów.

Mimo tak wysokiej porażki Lechiści z nową energią weszli w kolejną odsłonę. Na nowo rozgorzała ciekawa walka. W końcówce pewniej prezentowali się podopieczni trenera Kołodziejczyka, triumfując 25:21. W czwartym secie tomaszowianie starali się ponownie postawić przeciwnikom. Trzeci zespół poprzedniego sezonu pierwszej ligi kontrolował jednak przebieg gry. Lublinianie utrzymywali się na prowadzeniu i nie tracili koncentracji. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem zespołu z Lublina 25:19. Tym samym to właśnie LUK Politechnika zajęła trzecie miejsce w turnieju.

o 3. miejsce:
LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1
(22:25, 25:14, 25:21, 25:19)

Pierwszy set finału od początku toczył się po myśli gospodarzy, którzy stopniowo powiększali dystans punktowy. Rywale zerwali się do odrabiania strat dopiero w końcówce, jednak przewaga Avii była zbyt duża, by siedlczanie zdołali odwrócić losy seta i przegrali do 17. Druga odsłona miała zupełnie inny przebieg. Trwała walka na styku, przewaga przechodziła z rąk do rąk. W granej na styku końcówce więcej zimnej krwi zachowali podopieczni trenera Grabdy, wyrównując wynik meczu.

Otwarcie trzeciego seta początkowo toczyło się po myśli siatkarzy prowadzonych przez trenera Chwastyniaka. Gospodarze nie zdołali pójść za ciosem. Siedlczanie szybko nie tylko szybko odrobili straty, ale i zbudowali dwupunktową przewagę. W kolejnych akcjach toczyła się zacięta walka. Świdniczanie do końca starali się odrobić straty i ta sztuka im się udała (22:22). Avia doprowadziła nawet do walki na przewagi, ale w niej ostatnie słowo należało do gości. Przez pierwszą część trzeciego seta wynik oscylował wokół remisu. Od stanu 11:11 inicjatywę zaczęli przejmować goście, którzy zdobywali punkty seriami. Chociaż gospodarze zdołali obronić kilka piłek setowych, to wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła, by siedlczanie wygrali w tej partii do 19 a w całym meczu 3:1.

MVP turnieju został wybrany rozgrywający KPS-u Siedlce – Szymon Bereza.