Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Drugoligowiec zmienia siedzibę i pozyskuje olimpijczyka

Drugoligowiec zmienia siedzibę i pozyskuje olimpijczyka

fot. Michał Szymański

EWDAR KS Silesia Częstochowa znika z siatkarskiej mapy Polski. Nie oznacza to jednak upadku klubu a jedynie przeniesienia jego siedziby i związanej z tym zmiany nazwy. W zespole dojdzie do szeregu zmian. Po ogłoszeniu przeniesienia do Pajęczna przedstawiono nowego szkoleniowca drużyny. Został nim Andrzej Stelmach.

EWDAR KS Silesia Częstochowa w sezonie 2023/2024 radził sobie na tyle dobrze na drugoligowych parkietach, że awansował do turnieju finałowego. W nim częstochowska ekipa zajęła jednak 3. miejsce i nie awansowała na zaplecze TAURON Ligi. Po sezonie w klubie doszło jednak nie tylko do zmian kadrowych, ale co ciekawsze – również do zmiany siedziby.

Niewystarczające wsparcie

KS Silesia przenosi się do oddalonego o niemal 50 km od Częstochowy Pajęczna. Zmianie ulegnie również nazwa klubu, która teraz będzie brzmieć Klub Sportowy Pajęczno. Włodarze klubu w specjalnym oświadczeniu wyjaśnili powody tej decyzji. – Decyzja ta nie była łatwa, jednak wierzymy, że jest to krok w dobrą stronę dla rozwoju naszego klubu. Niestety w mieście Częstochowa nie otrzymaliśmy wystarczającego wsparcia, by móc w kolejnych sezonach zwiększać jakość działania klubu – czytamy w oświadczeniu prezesa zarządu Jakuba Kardyńskiego. Podziękowano również kibicom i sponsorom. – Mamy nadzieję, że zrozumiecie naszą decyzję i będziecie nas wspierać w nowym miejscu tak, jak dotychczas. Wierzymy, że razem możemy osiągnąć wiele sukcesów i przynieść radość zarówno zawodniczkom, sztabowi jak i kibicom – napisano. Całe oświadczenie można przeczytać TUTAJ.

Nowa historia w Pajęcznie

Klub Sportowy Pajęczno będzie prowadzić 306-krotny reprezentant Polski Andrzej Stelmach. Jako zawodnik dwukrotnie występował na igrzyskach olimpijskich i trzykrotnie na mistrzostwach Europy. Wielokrotnie zdobywał mistrzostwa Polski zarówno z AZS-em Częstochowa jak i Skrą Bełchatów. Karierę trenerską rozpoczął w 2013 roku jako dugi trener MKS-u Będzin. Od 2016 roku współpracuje z kobiecymi zespołami. Ostatnio w latach 2019-2022 prowadził Częstochowiankę Częstochowa. Andrzej Stelmach na stanowisku zastąpi Urszulę Jędrys-Szynkiel.

W zespole nie zabraknie również roszad kadrowych. Dotychczas na łamach mediów społecznościowych klubu pożegnano się z Agatą Sklepik, Pauliną Jagłą, Emilią Motłoch, Julią Kontowicz, Nikolą Malczewską, Anetą Grabińską, Julią Klimowicz, Aleksandrą Chęcińską i Magdaleną Kaszubą.

Cały projekt drugoligowej siatkówki w Pajęcznie wspiera burmistrz tego miasta. – Ruszamy z takim dużym projektem. Klub Sportowy Pajęczno będzie występował w drugiej lidzie, tak że już wysoko. I myślę, że z aspiracjami na pierwszą. A poza tym będzie to ogromna promocja zarówno Pajęczna, jak i promocja tego sportu wśród dzieci i młodzieży. Na tym nam najbardziej zależy, aby jak najwięcej dzieci było aktywnych, aby mieli co zrobić z wolnym czasem – przyznał na antenie Radia ZW Dariusz Tokarski.

źródło: KS Pajęczno - Facebook, opr. własne, radiozw.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved