Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pewne zwycięstwo policzanek w Tarnowie

TL: Pewne zwycięstwo policzanek w Tarnowie

W rewanżowym spotkaniu „derbów” Grupy Azoty, rozgrywanym w Tarnowie, lepsze okazały się policzanki. Podopieczne trenera Marco Fenoglio bez większych problemów pokonały tarnowskie siatkarki w trzech setach i zapisały na swoim koncie kolejne punkty. Tym samym umacniając swoją pozycję, jako lidera klasyfikacji TAURON Ligi w sezonie 2023/2024.

Mocne otwarcie Chemika

Seria asów Salihy Sahin sprawiły, że Chemik prowadził 4:0. Kolejne akcje kończyły się głównie w pierwszym uderzeniu a przyjezdne pozostawały na wyraźnym prowadzeniu. Z czasem uaktywnił się tarnowski blok (7:10). Gospodynie nie pomagały sobie popełniając niewymuszone błędy. Problemy ze skończeniem ataku miała Natasha Calkins, po bloku na tej zawodniczce interweniował trener Krzyształowicz (10:16). W kolejnych akcjach policzanki wciąż kontrolowały grę, swoje akcje kończyły Sahin i Honorio. Przy stanie 11:19 kolejny czas wykorzystał trener gospodyń. Mimo starań Danijeli Dzaković tarnowianki nie były w stanie zagrozić rozpędzonym policzankom. Jednostronnego seta zamknęła atakiem z prawego skrzydła Bruny Honorio Marques.

W secie błędów lepsze przyjezdne

W drugim secie trener Fenoglio zdecydował się zupełnie zmienić formację przyjęcia, na boisko weszły Fedusio i Mędrzyk. Otwarcie należało do przyjezdnych, które po błędzie Zakościelnej prowadziły 7:3. W kolejnych akcjach policzanki zaczęły się mylić. Niemoc Chemika przerwała dopiero zagrywka w siatkę Kariny Chmielewskiej (7:9). Siatkarki z Polic nie bez problemów odbudowały przewagę. Po ataku Moniki Fedusio po skosie interweniował trener Krzyształowicz (11:15). Skutecznymi atakami wymieniały się Dzaković i Inneh-Varga. Po obu stronach siatki nie brakowało błędów. Gdy blok obiła Natalia Mędrzyk, kolejną przerwę wykorzystał tarnowski szkoleniowiec (16:20). Końcówka rozegrała się już po myśli Chemika. Blok na Katarzynie Marcyniuk i błąd na siatce Chmielewskiej dały ostatnie punkty policzankom.

Więcej emocji, ale bez happy endu dla gospodyń

Z nową energią w trzeciego seta weszły tarnowianki, po kolejnym kontrataku Dzaković było 5:2. Gospodynie dobrze grały w obronie, poprawiły skuteczność w ataku i utrzymywały przewagę. Chociaż za sprawą skutecznych zagrywek Marcyniuk Akademia Tarnów odskoczyła na 10:6, po kontrze Honorio i bloku na Calkins dystans stopniał. W kolejnych akcjach rozgorzała zacięta walka. Po asie Honorio na tablicy wyników widniał remis (13:13). Kolejne ataki kończyła Fedusio i przy stanie 16:15 dla Chemika o czas poprosił Błażej Krzyształowicz. W kolejnych akcjach przyjezdne zaliczyły serię przy zagrywkach Marleny Kowalewskiej (17:20). Do końca to siatkarki z Polic dyktowały warunki. Podwójny blok na Calkins dał serię piłek meczowych. W kolejnej akcji zablokowana została Dzaković i to Chemik cieszył się ze zwycięstwa.

MVP: Martyna Grajber-Nowakowska

Grupa Azoty Akademia Tarnów – Grupa Azoty Chemik Police 0:3
(18:25, 16:25, 20:25)

Akademia: Džaković (13), Gawlak (5), Calkins (5), Chmielewska (2), Zakościelna (2), Usheva (1), Żurawska (libero) oraz Moscickaya (4), Marcyniuk (4), Molenda
Chemik: Honorio (10), Pierzchała (8),  Wasilewska (8), Sahin (6), Łukasik (2), Kowalewska (1), Grajber-Nowakowska (libero) oraz Fedusio (9), Mędrzyk (7), Inneh-Varga (5), Ding, Jagła (libero)