Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-21 M: Zacięta rywalizacja drugiego dnia

MŚ U-21 M: Zacięta rywalizacja drugiego dnia

Reprezentanci do lat 21 zakończyli drugi dzień zmagań w mistrzostwach świata swojej kategorii wiekowej rozgrywanych w Bahrajnie. Rywalizacja w meczach stała się bardziej wyrównana i zacięta, a dwa mecze zakończyły się tie-breakami. Swoje mecze wygrali m.in. Polacy, Włosi, Brazylijczycy i Bułgarzy.

grupa a

Rywalizacja w grupie A rozpoczęła się od spotkania Iranu z Tunezją. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany i zacięty, żadna z drużyn nie miała zamiaru odpuszczać. Ostatecznie reprezentacje podzieliły miedzy sobą cztery sety, a o końcowym wyniku decydował tie-break. W piątej partii Irańscy siatkarze szybko wypracowali swoją przewagę, a następnie zakończyli spotkanie na swoją korzyść. Zawodnicy z Iranu przeważali w meczu w ataku (67-53) oraz zagrywce (9-6), natomiast Tunezyjczycy bezkompromisowo pokonali swoich rywali w bloku (16-5). Na boisku wyróżniał się Amir Mohammad Golzadeh, który dla Iranu zdobył 28 punktów.

Na zakończenie drugiego dnia fazy grupowej, gospodarze imprezy podjęli Tajlandię. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany, a pierwszy set zakończył się wygraną Tajlandii dopiero po grze na przewagi. W drugim i trzecim secie z lepszej strony pokazali się gospodarze, wygrywając obie partie do 21. W czwartej odsłonie Tajlandia wykorzystała swoją szanse na doprowadzanie do wyrównania w setach po 2. O końcowym wyniku zadecydował tie-break, którego końcówkę lepiej zagrali siatkarze z Tajlandii i to oni mogli cieszyć się z wygranej w meczu.

Iran – Tunezja 3:2
(22:25, 22:25, 25:21, 25:22, 15:11)

Bahrajn – Tajlandia 2:3
(24:26, 25:21, 25:21, 21:25, 12:15)

W grupie B pierwsza do rywalizacji stanęła reprezentacja Egiptu z reprezentacją Włoch. Europejska drużyna od samego początku spotkania narzuciła swoje tępo na boisku. Siatkarze z Włoch w każdym z setów w miarę szybko wypracowywali przewagę, którą następnie utrzymywali do samego końca oraz nie pozwalali by ich przeciwnicy złapali wiatr w żagle. Ostatecznie włoski zespół wygrał 3:0. Przewagę Włochów można było zobaczyć nie tylko na boisku, ale też w statystykach, w których przeważali rywali w każdym elemencie, m. in ataku (33-23), zagrywce (8-2) oraz bloku (12-4).

W drugim spotkaniu tej grupy Brazylia zmierzyła się z Meksykiem. Brazylijska reprezentacja bez większych problemów zapisała na swoje konto inauguracyjnego seta, wygrywając go do 12. Podobna sytuacja miała miejsce w partii numer dwa, która mimo starań Meksykan również zakończyła się wygraną Canarinhos. Ewidentnie meksykański zespół z każdym setem radził sobie coraz lepiej, jednak w dalszym ciągu było to za mało, aby przeciwstawić się brazylijskim zawodnikom, którzy zakończyli mecz w trzech setach. Brazylijczycy przeważali niemal we wszystkich elementach, szczególnie ataku (48-19). W spotkaniu z bardzo dobrej strony pokazał się Arthur Bento.

Egipt – Włochy 0:3
(18:25, 16:25, 12:25)

Brazylia – Meksyk 3:0
(25:12, 25:17, 25:21)

Spotkanie Kanady z Polską rozpoczęło zmagania grupy C. Polacy bardzo szybko przejęli kontrolę na boisku, a następnie beż żadnych problemów zapisali na swoją korzyść dwa pierwsze sety. W trzeciej partii do głosu doszli Kanadyjczycy i już nie było tak łatwo. Ostatecznie jednak polskim siatkarzom udało się odwrócić sytuację w samej końcówce odsłony i zapisać na swoje konto zwycięstwo bez starty seta. Podopieczni trenera Mateusza Grabdy przeważali w ataku (39-29) i zagrywce (5-3), natomiast obie ekipy miały identyczną zdobycz w bloku – 7. Najlepiej punktującym wśród polskich zawodników był Tytus Nowik, natomiast u Kanadyjczyków wyróżniał się Kaden Schmidt.

Mecz reprezentacji Bułgarii z reprezentacją Indii rozpoczął się od dobrej gry bułgarskiego zespołu, który bez większych problemów wygrał inauguracyjną partię. W drugim secie z lepszej strony pokazali się Hindusi, którzy doprowadzili do remisu po 1. Trzecia odsłona była jeszcze bardziej zacięta i dopiero po grze na przewagi zakończyła się zwycięstwem Bułgarów. Nakręceni Europejczycy nie mieli większych problemów, alby zapisać na swoje konto również set numer cztery, a tym samym cały mecz. Bułgarska drużyna przeważała m.in.  w ataku (63-44), zagrywce (11-3) oraz bloku (11-7).

Kanada – Polska 0:3
(14:25, 17:25, 21:25)

Bułgaria – Indie 3:1
(25:19, 22:25, 29:27, 25:13)

W grupie D pierwsi do rywalizacji podeszli Czesi i Argentyńczycy. Już pierwsza partia obu tych drużyn była bardzo zacięta i wyrównana, zakończyła się zwycięstwem Czechów, ale dopiero po grze na przewagi. W drugim secie o wiele lepiej poradzili sobie Argentyńczycy, którzy szybko doprowadzili do wyrównania stanu setów. Trzecia i czwarta odsłona ponownie były bardzo zacięte, jednak ostatecznie w końcówkach górą byli argentyńscy zawodnicy i to oni mogli cieszyć się z wygranej w meczu.

W drugim spotkaniu grupy Belgia zmierzyła się ze Stanami Zjednoczonymi. Mecz tych drużyn od samego początku był bardzo wyrównany, a inauguracyjną partię na swoją korzyść zapisali Europejczycy. W drugim secie gra Belgów pogorszyła się, co bardzo dobrze wykorzystali Amerykanie, zapisując na swoje konto wygraną. Radość reprezentantów Stanów Zjednoczonych nie trwała jednak długo, gdyż belgijska drużyna narodowa już w trzeciej odsłonie wróciła do dobrej dyspozycji. Ostatecznie mecz zakończył się wygrana Belgii 3:1. Według pomeczowych statystyk elementem, który pozwolił belgijskiej drużynie wygrać była zagrywka. Wyróżniającym się zawodnikiem wśród belgijskich siatkarzy był Ferre Reggers, który zdobył 22 punkty.

Czechy – Argentyna 1:3
(26:24, 18:25, 25:27, 23:25)

Belgia – USA 3:1
(25:23, 16:25, 25:22, 25:20)