Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Druga porażka biało-czerwonych z Czeszkami

Druga porażka biało-czerwonych z Czeszkami

fot. Dariusz Cieszkowski (PZPS)

Po wczorajszej porażce 0:4 polskie siatkarki pokazały zgoła odmienne oblicze w drugim meczu towarzyskim przeciwko Czeszkom. Dobrze prowadzone przez młodą rozgrywającą Martynę Łazowską, imponowały walecznością i wiarą we własne umiejętności. Czeszki, które są w pełni formy przed europejskimi kwalifikacjami, miały duże problemy z przełamaniem twardo grających młodych Polek.

Trener Waldemar Kawka zdecydował, że mecz rozpocznie zupełnie inny wyjściowy skład niż dzień wcześniej. Do Polski na badania lekarskie udała się Julia Nowicka, w rozgrzewce nie uczestniczyła Paulina Damaske, więc z pierwszej szóstki pozostała w składzie tylko Aleksandra Gryka.Nasze siatkarki rozpoczęły w dobrym rytmie, uzyskując dwu-trzypunktową przewagę. Widać było dużą mobilizację i ofiarność w obronie. Czeszki miały problemy ze sforsowaniem wysokiego polskiego bloku, na ich korzyść przemawiały jednak spryt i doświadczenie. Polki z minuty na minutę grały coraz lepiej, pokazując urozmaicone, widowiskowe zagrania zdecydowanie wygrały pierwszego seta.

W kolejnym rozdrażnione Czeszki zagrały dużo skuteczniej w ataku i sprawiały dużo kłopotów trudną zagrywką. Gospodynie prowadziły 17:12, by po serii zagrywek Marty Ziółkowskiej oraz udanych akcjach w bloku i ataku Zuzanny Góreckiej przegrywać 17:18. Polki nie wypuściły okazji z rąk i po ataku Olivii Różański prowadziły 2:0 w setach.

Trzecia partia od pierwszej do ostatniej piłki przebiegała pod dyktando Czeszek. Naszym siatkarkom nie pomogły nawet liczne zmiany w składzie. W czwartym secie siatkarki obu zespołów uspokoiły emocje i pewnie rozgrywały akcje przy własnym przyjęciu zagrywki. Czeszki pierwsze przełamały tę tendencję, zdobywając trzy punkty z rzędu przy własnej zagrywce i wychodząc na prowadzenie 16:13. Nasze siatkarki z ogromną ofiarnością walczyły w obronie, po której skutecznie kontratakowały skrzydłowe. Polki prowadziły już 19:22 i miały jedną piłkę meczową w górze, jednak w dramatycznych okolicznościach gospodynie doprowadziły do tie–breaka.

Ostatni set był bardzo wyrównany. Polskie siatkarki pokazały dobrą grę w bloku, Czeszki imponowały grą obronną. W końcówce wyszło większe doświadczenie rywalek, które bardzo cieszyły się z pokonania naszego młodego zespołu.

Czechy – Polska 3:2
(16:25, 23:25, 25:13, 26:24, 15:10)

Polska: Łazowska, Szlagowska, Różański, Ziółkowska, Czyrniańska, Gryka, Jagła (libero) oraz Łysiak (libero), Górecka, Fedusio, Drużkowska i Centka

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę