Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Druga atakująca pożegnała się z Pałacem Bydgoszcz

Druga atakująca pożegnała się z Pałacem Bydgoszcz

fot. Patryk Głowacki

Izabella Rapacz opuszcza Bydgoszcz. W nadchodzącym sezonie 25-letniej atakującej nie zobaczymy w zespole Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz. Wcześniej klub pożegnał Czeszkę Terezę Vanzurovą, a to oznacza, że w przyszłym sezonie zobaczymy w Pałącu dwie nowe atakujące.

Izabella Rapacz dołączyła do drużyny prowadzonej przez trenera Piotra Matelę przed sezonem 2019/2020. Wcześniej występowała w USA (zawodniczka ma dwa obywatelstwa: polskie i amerykańskie) w drużynie Temple University oraz w pierwszoligowym ENEA Energetyku Poznań.Wcześniej Pałac poinformował, że w przyszłym sezonie w zespole z Bydgoszczy zabraknie Terezy Vanzurovej oraz Marty Biedziak. Odejście dwóch atakujących oznacza, że na tej pozycji możemy zobaczyć nowe zawodniczki w ekipie trener Piotra Mateli. Z zespołem pożegnać się mają również Monika Fedusio oraz Anna Stencel, które otrzymały propozycję z innych klubów polskiej ekstraklasy.

Ważne kontrakty na przyszły sezon z Pałacem mają już Magdalena Mazurek, Marta Ziółkowska, Ewelina Krzywicka, Kinga Różyńska, Monika Jagła i Julia Reszelewska. W zespole ma pozstać również Natalia Lijewska, która dołączyła do Pałacu przed sezonem 2019/2020. Wcześniej, przez trzy lata uczyła się i trenowała w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, jednocześnie reprezentując bydgoski klub w rozgrywkach młodzieżowych. Lijewska jest brązową medalistką mistrzostw Polski kadetek 2018 oraz mistrzostw Polski juniorek 2019.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna, kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved