Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Doświadczony środkowy dołączył do PGE Skry

Doświadczony środkowy dołączył do PGE Skry

fot. Klaudia Piwowarczyk

Trwa przebudowa PGE Skry. Do drużyny z Bełchatowa dołączył Dawid Gunia. Dla doświadczonego środkowego nie będzie to pierwszy kontakt z jednym z czołowych klubów w Polsce, bowiem w przeszłości występował już w rezerwach PGE Skry.

Dawid Gunia urodził się 1 stycznia 1987 roku w Raciborzu. Karierę siatkarską rozpoczynał w tamtejszym AZS-ie. W 2006 r. został zawodnikiem rezerw PGE Skry Bełchatów występujących w I lidze. – Bardzo dobrze wspominam ten czas, bo wyniosłem z niego naprawdę wiele. Uczyłem się wtedy samodzielności i wytrwałości, co było bezcenne w moim późniejszym życiu. Poznałem też wówczas wielu wartościowych zawodników, od których dużo się nauczyłem – powiedział Dawid Gunia.Następnie środkowy trafił do Asseco Resovii. Jego kolejnymi klubami były m.in. AZS Częstochowa, AZS UWM Olsztyn, AZS Politechnika Warszawska, Transfer Bydgoszcz, Cuprum Lubin i Jastrzębski Węgiel. Z tym zespołem w sezonie 2018/2019 sięgnął po brązowy medal PlusLigi.

Łącznie doświadczony środkowy ma za sobą aż 15 sezonów w PlusLidze. Zagrał w tym czasie 319 spotkaniach ligowych. W minionym sezonie był zawodnikiem zespołu Cuprum Lubin, który zakończył rozgrywki na 10. miejscu. Przez kolejny rok Dawid Gunia będzie reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów.

Zobacz również
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2022/2023

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę