Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Doświadczona rozgrywająca wraca do MKS-u Kalisz

Doświadczona rozgrywająca wraca do MKS-u Kalisz

fot. Michał Szymański

Obok transferów do klubu i przedłużonych kontraktów mamy również powroty. Do Energi MKS wraca Katarzyna Wawrzyniak, która wcześniej grała w Kaliszu przez cztery i pół roku. W sezonie 2022/23 stworzy parę rozgrywających z Alicją Grabką. Oznacza to, że z klubem pożegna się Sylwia Kucharska. 

Urodzona w 1990 roku rozgrywająca jest wychowanką AS Myszków. Na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej zadebiutowała w barwach Calisii Kalisz już jako 17-latka. W sezonie 2007/08 zdobyła brązowy medal w Lidze Siatkówki Kobiet jako zmienniczka Magdaleny Mazurek i Olgi Owczynnikowej. W Calisii grała aż do rozpadu klubu w 2009 roku.Pierwszy raz wróciła do kaliskiej siatkówki w sezonie 2017/18, kiedy MKS wywalczył upragniony awans do TAURON Ligi. Po sezonie odeszła do Wisły Warszawa, ale tym razem nie opuściła zespołu na długo, ponownie koszulkę kaliskiego klubu ubierając pół roku później, w styczniu 2019. Po świetnej drugiej części sezonu i zajęciu przez MKS ostatecznie siódmego miejsce w pierwszym sezonie po powrocie do siatkarskiej elity jej kontrakt został przedłużony na sezon 2019/20. Po jego zakończeniu przeszła do BKS-u BOSTiK Bielsko-Biała, a ostatnio reprezentowała barwy Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, z którym wygrała rozgrywki I ligi.

32-letnia rozgrywająca miała już wcześniej okazję współpracować z trenerem Marcinem Widerą, który w sezonie 2019/20 był II trenerem w kaliskim klubie, a teraz przejmie obowiązki pierwszego szkoleniowca. Katarzyna Wawrzyniak będzie rywalizować o czas na parkiecie z reprezentantką Polski Alicją Grabką.

Zobacz również: 
Karuzela transferowa Tauron Ligi w sezonie 2022/2023

źródło: mks-kalisz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę