Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Doświadczona przyjmująca w mieleckiej Stali

Doświadczona przyjmująca w mieleckiej Stali

Kolejną siatkarką, która wzmocni pierwszoligowy zespół Stali Mielec w kolejnym sezonie, będzie Katarzyna Bryda. 30-letnia przyjmująca ma za sobą występy w ekstraklasie w Budowlanych Łódź, ŁKS-ie Commercecon Łódź, grała również w lidze niemieckiej, a ostatni sezon spędziła w SAN-Pajdzie Jarosław. To piąta nowa zawodniczka, której pozyskanie ogłosił klub z Mielca.

Stal Mielec ma wyraźną ochotę by odegrać w przyszłym sezonie większą rolę w rozgrywkach I ligi kobiet. Służyć temu mają wzmocnienia, a pozyskanie doświadczonych zawodniczek ma pomóc w osiągnięciu celu.

Wcześniej informowaliśmy, że do sztabu szkoleniowego Stali dołączył trener Michał Betleja. Wraz z nim do Mielca przeniesie się z SAN-Pajdy Jarosław środkowa Paulina Stroiwąs. Stal poinformowała również o pozyskaniu z PWSZ Tarnów atakującej Marty Dudy i libero Olgi Samul, nową zawodniczką będzie również Łucja Laskowska z Karpat Krosno.

Piątą nową siatkarką w ekipie Stali jest Katarzyna Bryda, która ostatni sezon podobnie jak Stroiwąs i trener Betleja kończyła w SAN-Pajdzie Jarosław. 30-letnia przyjmująca jest absolwentką SMS PZPS Sosnowiec, po szkole spędziła cztery sezony w ekstraklasowym zespole Budowlanych Łódź. Potem grała w I lidze w Sparcie Warszawa i Budowlanych Toruń, skąd trafiła do innej łódzkiej drużyny – ŁKS Commercecon. Wraz z ŁKS-em wywalczyła awans do ekstraklasy i w kolejnym sezonie zajęła 6. miejsce.

Katarzyna Bryda grała także w Bundeslidze w barwach VfB Suhl a także w pierwszoligowym MKS-ie Dąbrowa Górnicza, skąd przeniosła się do Jarosławia.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved