Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Doświadczona libero decyduje się na kontynuację kariery w LOS-ie

Doświadczona libero decyduje się na kontynuację kariery w LOS-ie

fot. Micha≥ł Szymański

Dość długo trwała posucha na scenie transferowej I ligi kobiet, niemniej jednak kluby powoli zbierają się do oficjalnego ogłaszania swoich składów na sezon 2024/2025. W barwach LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki w dalszym ciągu na pozycji libero obserwować będziemy doświadczoną Annę Bodasińską. 

DRUGI SEZON DOŚWIADCZONEJ LIBERO W LOS-ie

Przed Anną Bodasińską drugi sezon w I lidze z rzędu po tym, jak w sezonie 2021/2022 reprezentowała barwy #VolleyWrocław, a następnie zrobiła sobie rok przerwy od siatkówki. Doświadczona libero w ostatnich rozgrywkach wraz z LOS-em dotarła do turnieju finałowego zaplecza TAURON Ligi. Były momenty w ubiegłych rozgrywkach, kiedy mówiło się, że to właśnie ekipa z województwa mazowieckiego jest głównym faworytem do mistrzostwa i w konsekwencji awansu do elity. Niemniej jednak podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego zakończyły sezon z brązowymi medalami na szyjach.

 

SPORO DOŚWIADCZENIA

26-latka z niejednego pieca chleb jadła. Poza wywołanym już klubie z Wrocławia występowała także w Enei PTPS Piła, MOYA Radomce Radom, MKS-ie Dąbrowa Górnicza, Karpatach Krosno oraz Atomie Treflu Sopot. Swoje pierwsze kroki stawiała natomiast w łódzkich formacjach. Najpierw w rezerwach ŁKS-u, by w sezonie 2014/2015 reprezentować barwy pierwszej drużyny. Następnie zasiliła szeregi rywala zza miedzy, grając przez dwa lata w drugim zespole Budowlanych i ekipie U20. Bodasińska w najwyższej klasie rozgrywkowej spędziła łącznie cztery lata.

Mierząca 170 centymetrów libero w ostatnich rozgrywkach była nominalną libero LOS-u. Przez cały sezon przyszło jej przyjmować w sumie 583 razy. W tej liczbie zawiera się 26 błędów, 100 negatywnych przyjęć, a także 201 perfekcyjnych. Rozegrała dokładnie 107 setów w 30 spotkaniach. Przyjmowała pozytywnie na poziomie 56%, a perfekcyjnie na poziomie 34%. Cele LOS-u na nadchodzące rozgrywki zapewne będą niezmiennie. Brązowy medalista celować będzie ponownie w pierwszą czwórkę.

Zobacz również:
Karuzela transferowa w I lidze siatkarek

źródło: LOS Nowy Dwór Mazowiecki - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved