Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dorota Świeniewicz: Utalentowane Polki nie mogą stać w kwadracie

Dorota Świeniewicz: Utalentowane Polki nie mogą stać w kwadracie

fot. archiwum

Od zakończenia sezonu reprezentacyjnego toczy się ożywiona dyskusja na temat przyszłości żeńskiej reprezentacji kobiet. Głos zabrała również Dorota Świeniewicz, która uważa, że TAURON Liga powinna być miejscem, gdzie młode, utalentowane zawodniczki będą grały i przygotowywały się do reprezentowania kraju, nawet kosztem mocnych siatkarek z zagranicy. 

– Mi najbardziej zależy na tym, żeby potencjalne reprezentantki Polski grały w obecnym sezonie, a nie spędzały czas w kwadracie. Przykładem jest tu drużyna mistrza Polski – Grupy Azoty Chemika Police. Jest tam Martyna Czyrniańska, która przez cały sezon od początku do końca powinna grać w podstawowym składzie. Tymczasem ściągamy do ligi utytułowaną Serbkę Bojanę Milenković, a powinniśmy dawać szansę naszym siatkarkom, żeby podnosić poziom ligi i przenosić to potem na grunt reprezentacji – powiedziała Świeniewicz.Według utytułowanej siatkarki takich zawodniczek jak Czyrniańska jest w naszej lidze sporo i to one powinny  w każdym meczu wybiegać na parkiet od pierwszej piłki. – Nie tylko Czyrniańską mam na myśli, mówiąc o młodych, utalentowanych zawodniczkach. Jest Drużkowska, Szlagowska, Łazowska. To są dziewczyny, które na co dzień muszą trenować na wysokim poziomie i grać w meczach ligowych. 

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę