Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Donovan Džavoronok: Chcę pokazać to, co najlepsze

Donovan Džavoronok: Chcę pokazać to, co najlepsze

fot. Bianka Sawoniuk

Donovan Džavoronok, reprezentant Czech, od 2016 roku występuje we włoskim Vero Volley Monza. Przyjmujący miał ostatnio powód do radości, bowiem jego zespół wygrał w meczu 11. kolejki Serie A 3:0 z Sir Safety Perugia. – To był nasz najlepszy występ w tym roku, który pomógł nam zdobyć rewelacyjne trzy punkty – podkreślił Czech.

Aktualnie Vero Volley Monza zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Zespół rozegrał 10 spotkań, a w każdym z nich Donovan Džavoronok był podstawowych graczem. Do tej pory na swoim koncie zapisał 137 punktów.Chcę pokazać w tym sezonie to, co najlepsze. Mój kontrakt się kończy. Chciałbym się wykazać przed ewentualnym kolejnym kontraktem – powiedział czeski siatkarz.

Do tej pory drużyna Vero Volley wygrała pięć spotkań, a w pięciu poniosła porażkę. – Niestety porażki ponieśliśmy w meczach przeciwko teoretycznie słabszym przeciwnikom, ale udało nam się pokonać faworytów. Powinniśmy mieć trochę więcej pewności siebie i spokoju przeciwko gorszym drużynom, abyśmy mogli od początku stworzyć przewagę i nie grać z nimi równo do końca – podkreślił Džavoronok.

Pokonanie Sir Safety Perugia bardzo cieszy czeskiego zawodnika. – Mieliśmy do tego świetną pozycję wyjściową, ponieważ większość z zawodników Perugii przechodziła przez COVID. Byliśmy pierwszymi przeciwnikami po ich przerwie. Mieli tydzień na przygotowania, ale brakowało im harmonii – opisał siatkarz. – Może zmotywuje nas to do jeszcze lepszych występów.

23-letni zawodnik przyznał, że obecny sezon jest bardzo specyficzny. Kolejne dni mijają mu według harmonogramu – treningi lub mecze, szybkie zakupy i dom. Czech nie ukrywa, że czuje się już nieco zmęczony regularnymi testami na koronawirusa. W lidze włoskiej zespoły są nim poddawane dwa razy w tygodniu.

Donovan Džavoronok dodał, że według niego do końca sezonu kibice nie wrócą już do hal. – W pierwszych trzech meczach sezonu było maksymalnie 500 osób. Od października w hali nie ma nikogo, gramy za zamkniętymi drzwiami i pewnie tak to zakończymy.

źródło: cvf.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved