Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Dominika Witowska środkową BKS-u Bielsko-Biała

fot. Uni Opole

Dominika Witowska zostałą nową środkową BKS-u Stali Bielsko-Biała. 25-letnia siatkarka na środku siatki bialskiego zespołu rywalizować będzie z Martyną Świrad i Magdaleną Janiuk. Podobnie jak ta ostatnie ostatni sezon spędziła w pierwszoligowym zespole Uni Opole.

Dominika Witowska ma 25 lat, mierzy 185 cm wzrostu, a na boisku występuje na pozycji środkowej. Swoją przygodę ze sportem rozpoczynała grając w tenisa. Na swój pierwszy obóz siatkarski pojechała między gimnazjum i liceum i mimo początkowej niechęci, szybko przekonała się, że siatkówka to coś, co daje ludziom radość.W liceum została siatkarką San-Pajda Łańcut, który następnie przeniósł się do Jarosławia. Kolejnym klubem Dominiki było Nike Węgrów, w którym ze środka siatki przeniesiono ją na pozycję atakującej. Dość szybko jednak powróciła do roli blokującej, robiąc niemałe postępy. Znalazła się w PSPS Chemiku Police, z którego jednak odeszła do drugoligowego UNI Opole. Tam nie tylko awansowała z drużyną do I ligi, ale w ostatnim sezonie będąc podstawową zawodniczką, wspólnie z UNI zajęła 2. miejsce w lidze. W ostatnim sezonie zdobyła 187 punktów, z czego aż 67 blokiem.

– Dominika to bardzo ofensywna zawodniczka z dobrym czuciem w bloku. Chcielibyśmy wzmocnić tę pozycje i poprawić atak ze środka siatki żeby móc grać bardziej kombinacyjnie. Mimo, że przed Dominiką jeszcze sporo pracy to według mnie idealnie wpasowuje się naszą koncepcję – mówi trener Bartłomiej Piekarczyk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved