Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dominika Witowska opuściła szeregi zespołu z Bielska-Białej

Dominika Witowska opuściła szeregi zespołu z Bielska-Białej

fot. bks.bielsko.pl

Trwa przebudowa BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała. We wtorek klub poinformował o zakończeniu współpracy z Dominiką Witowską, która w minionych rozgrywkach o miejsce w składzie rywalizowała z Martyną Świrad i Magdaleną Janiuk.

Dominika Witowska wraz z Magdaleną Janiuk i Aleksandrą Szczygłowską dołączyła do bielskiej drużyny z UNI Opole. Jest kolejną siatkarką, która w zakończonym sezonie zadebiutowała w barwach BKS BOSTIK Bielsko-Biała w najwyższej klasie rozgrywkowej. W pokazaniu wszystkich swoich atutów Dominice przeszkodziła kontuzja i … świetna dyspozycja pozostałych zawodniczek grających na tej pozycji. Trudno było przebić się do pierwszego składu, gdy rywalizowało się z reprezentantką Polski – Martyną Świrad i zdobywczynią trzech nagród MVP w trzech pierwszych meczach – Magdaleną Janiuk.Gdy popularna „Wito” pojawiała się na boisku grała bardzo dobrze. W efekcie mimo występu w zaledwie 9 meczach może pochwalić się aż 25 blokami. Porównując statystykę liczby bloków na mecz Dominika ma lepszy współczynnik niż czwarta w rankingu na najlepszą blokującą Nadja Ninković. To tylko potwierdza spory potencjał „Wito” w tym elemencie gry. Łącznie Dominika Witowska zdobyła 64 punkty (32 atakiem, 25 blokiem i 7 zagrywką).

– Dziękuję za ten sezon wszystkim kibicom BKS! Ostatnie kilka miesięcy pozwoliło mi doświadczyć dwóch ważnych debiutów w moim życiu. Pierwszym było spełnienie marzeń i możliwość wystąpienia w najwyższej klasie rozgrywkowej, drugim kontuzja wykluczająca mnie z treningów i meczów przez znaczną część sezonu. Oba nauczyły mnie wiele, pozwoliły osiągnąć większą dojrzałość jako sportowiec. Mam nadzieję, że będziecie o mnie pamiętać, tak jak ja o was, wspominając wasze zaangażowanie wkładane pomimo przeciwności i ograniczeń. Dziękuję za wspólną radość ze zwycięstw i wsparcie w słabszych momentach, dziękuję za wiarę w ten zespół. Trzymam kciuki za cały klub, do zobaczenia na parkietach Tauron Ligi – powiedziała Dominika Witowska.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: bkssa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę