Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dominika Witowska: Możemy być z siebie zadowolone

Dominika Witowska: Możemy być z siebie zadowolone

fot. Michał Szymański

Siatkarki Jokera Świecie wprawdzie w środę uległy Chemikowi Police w meczu zaległej 8. kolejki TAURON Ligi, ale dwa dni wcześniej rozegrały pojedynek z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała. Przeciwko ekipie z Bielska-Białej świecianki nie ugrały nawet seta, chociaż były tego blisko. Nic dziwnego zatem, że w zespole BKS-u panowała radość z wygranej za trzy punkty, a Dominika Witowska potwierdziła, że w tym meczu wszystko poszło w jej ekipie zgodnie z planem.

Zależało nam na tym, aby tym razem obyło się bez zbędnej straty punktów. Wydaje mi się, że nie był cały mecz pod naszą kontrolą, ale czasami szczęście sprzyja lepszym. Możemy być z siebie zadowolone – powiedziała środkowa BKS-u BOSTIK.Czasami mecze z takimi przeciwnikami są jeszcze bardziej wymagające, ponieważ cały czas piłka musi być pod naszą kontrolą, nie możemy się zdekoncentrować i finalnie możemy być z siebie zadowolone – dodała Dominika Witowska, która w spotkaniu z Jokerem zdobyła 8 punktów, w tym 4 z ataku i 4 blokiem. Na jej koncie zapisało się również 5 skutecznych wybloków, po których koleżanki mogły wyprowadzić kontratak.

Przypomnijmy, że Dominika Witowska dołączyła do BKS-u z I-ligowego UNI Opole. W meczu z Jokerem Świecie dostała od trenera Bartłomieja Piekarczyka szansę i wybiegła na boisko w pierwszej szóstce. – Wydaje mi się, że jestem zawodniczką, która powoli wkręca się w tę ligę. Na początku było dużo stresu. Z meczu na mecz jest go coraz mniej. Bardziej mogę się cieszyć siatkówką i wspólnymi chwilami na boisku z drużyną. Wydaje mi się, że mogłabym dać więcej drużynie w tym meczu, bo było z mojej strony jeszcze za dużo błędów, ale mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie coraz więcej powodów do radości – podsumowała swój występ.

Powiem szczerze, że słuchając „specjalistów” byłyśmy obstawiane w dolnej części tabeli. Nie mamy dużych nazwisk. Ciężką pracą, drużynowością, wysokim poziomem treningów udaje nam się wywalczyć tak dużo punktów z liderami. Myślę, że to jest kluczowe w naszej drużynie. Gramy powyżej naszych oczekiwań, mogę odważnie tak stwierdzić i możemy być zdecydowanie zadowolone z siebie – oceniła aktualną pozycję BKS-u BOSTIK w tabeli TAURON Ligi Dominika Witowska.

Zespół z Bielska-Białej po rozegranych 10 meczach plasuje się na 5. pozycji z dorobkiem 17 punktów.

źródło: BKS Bielsko-Biała - YouTube, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved