Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dominika Sobolska-Tarasova: Wyciągnęłyśmy ten mecz zespołowością

Dominika Sobolska-Tarasova: Wyciągnęłyśmy ten mecz zespołowością

– Myślę, że wygrałyśmy, wyciągnęłyśmy ten mecz przede wszystkim zespołowością. Każda, która weszła z ławki, dodała swoje dwa grosze. Bardzo chciałyśmy tutaj wygrać – przyznała po czwartkowym meczu w Opolu Dominika Sobolska-Tarasova, środkowa Grot Budowlanych Łódź. Łodzianki pokonały gospodynie po pięciosetowym boju.

Na inaugurację 4. kolejki TAURON Ligi UNI Opole podejmowało Grot Budowlanych Łódź. Gospodynie przegrywały 0:2, ale doprowadziły do tie-breaka. W nim jednak lepsze okazały się siatkarki z Łodzi. – Naprzemiennie dobrze zagrywałyśmy – raz my, raz zespół z Opola. Później był problem z wyprowadzeniem akcji. Myślę, że wygrałyśmy dlatego, że lepiej zagrałyśmy blok-obrona, więcej piłek podbijałyśmy i później mogłyśmy to wykorzystać na kontrach– stwierdziła Justyna Łysiak. Łódzka libero została MVP tego pojedynku. – Nie spodziewałam się, nie sądziłam, że ta nagroda trafi w moje ręce. Jest mi bardzo miło, bo to jest taka pozycja może nie niedoceniana, ale od czarnej roboty. Jest mi miło, że ktoś tę moją pracę zauważył – przyznała.

Dla łodzianek było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. – Myślę, że wygrałyśmy, wyciągnęłyśmy ten mecz przede wszystkim zespołowością. Każda, która weszła z ławki, dodała swoje dwa grosze. Bardzo chciałyśmy tutaj wygrać. Mogło to wyglądać trochę lepiej w trzecim secie, bo miałyśmy 17:14 a później trochę własnych błędów i odjechały nam przeciwniczki. W czwartym secie to my goniłyśmy i różnie mogło się to skończyć. Trzeba się cieszyć z tych dwóch punktów, więc całym zespołem się cieszymy – podsumowała Dominika Sobolska-Tarasova.

Duży, pozytywny impuls łodziankom w czasie meczu w Opolu dały zmienniczki. – Trenerzy analizują, patrzą z boku i próbują nam pomóc czy to ze zmianą, czy przez podpowiedzi taktyczne. Oni też są w meczu, też grają – podkreśliła Sobolska. – Zmiany były bardzo dobre. Dziewczyny weszły i tak naprawdę odwróciły losy seta. Jedna piłka i ten mecz mógł się skończyć szybciej. Dobra robota. Cieszę się, że drużynową robotą wygrałyśmy ten mecz – powiedziała Łysiak.

źródło: opr. własne, Uni Opole - Facebook