Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dominika Pierzchała zagra w BKS-ie

Dominika Pierzchała zagra w BKS-ie

fot. SMS PZPS Szczyrk

BKS BOSTIK Bielsko-Biała kompletuje kadrę na nowy sezon TAURON Ligi. Po Martynie Borowczak klub z Podbeskidzia sięgnął po kolejną młodą zawodniczkę z SMS-u Szczyrk – Dominikę Pierzchałę. – Dominika rozegrała bardzo dobry sezon w SMS-ie PZPS Szczyrk, z którym zajęła 2. miejsce po fazie zasadniczej. Warto zauważyć, że była tam ważnym ogniwem – mówił trener BKS-u Bartłomiej Piekarczyk. 

Dominika Pierzchała ma 18 lat, mierzy 190 cm wzrostu i wielką karierę siatkarską przed sobą. Przygodę ze sportem rozpoczynała od koszykówki, którą uprawiała trzy lata. To jednak siatkówka skradła jej serce. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w MUKS Sari Żory, a więc klubie, który w tym sezonie po raz pierwszy w historii świętował awans do II ligi ogólnopolskiej. Kolejnym klubem w jej przygodzie z siatkówką był MKS Zorza Wodzisław Śląski. Talent młodej zawodniczki szybko został dostrzeżony przez trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski. W Turnieju Nadziei Olimpijskich, w którym została wybrana najlepszą blokującą, wywalczyła bilet na siatkarski kamp, który odbył się w Szczyrku. Tam również wypadła świetnie, przez co mogła rozpocząć naukę i treningi w SMS PZPS Szczyrk, gdzie przez kolejne lata szlifowała swoje siatkarskie umiejętności.Równolegle reprezentowała również barwy Energi MKS SMS Kalisz, z którą sięgnęła po mistrzostwo Polski juniorek i kadetek w 2020 roku. W obu tych turniejach została wybrana również najlepszą środkową zawodów. W poprzednim sezonie mimo młodego wieku świetnie radziła sobie w I lidze kobiet. Wystąpiła w 21 meczach, w których łącznie zdobyła 185 punktów (120 atakiem, 56 blokiem i 9 zagrywką). Wraz z reprezentacją Polski wystąpiła na mistrzostwach Europy w Bośni i Hercegowinie, gdzie biało-czerwone zajęły 5. miejsce.

Dominika rozegrała bardzo dobry sezon w SMS-ie PZPS Szczyrk, z którym zajęła 2. miejsce po fazie zasadniczej. Warto zauważyć, że była tam ważnym ogniwem. Potrafi atakować ze wszystkich kombinacji na całej szerokości siatki, co nie jest takie oczywiste w tak młodym wieku. Świadczy to także o dobrej pracy, jaką wykonała w poprzednich sezonach. Ma bardzo dobre warunki fizyczne i ciekawą zagrywkę, co pozwala wierzyć w to, że za jakiś czas będzie odgrywać równie ważną rolę w naszym zespole – mówił trener BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała Bartłomiej Piekarczyk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: bkssa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę