Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dominik Kwapisiewicz: Życie pisze różne scenariusze

Dominik Kwapisiewicz: Życie pisze różne scenariusze

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Życie pisze różne scenariusze. Trzeba umieć się szybko zaadaptować do tego, co nowe i zdobywać nowe doświadczenie – powiedział Dominik Kwapisiewicz, który obecnie jest menadżerem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz pomaga w treningach ZAKSY Strzelce Opolskie.

Przez ostatnie lata Dominik Kwapisiewicz związany był z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Pracował w niej zarówno jako pierwszy szkoleniowiec, jak i asystent między innymi Igora Kolakovicia i Marka Lebedewa. Dość niespodziewanie w międzysezonowej przerwie musiał opuścić Jurajską Armię. Został menadżerem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – Nastąpiła trochę nieoczekiwana zmiana, ale życie pisze różne scenariusze. Trzeba umieć się szybko zaadaptować do tego, co nowe i zdobywać nowe doświadczenie – powiedział Dominik Kwapisiewicz.Oprócz pracy w wicemistrzu Polski pomaga on ZAKSIE Strzelce Opolskie. Prowadzi treningi pierwszoligowca pod nieobecność Rolanda Dembończyka. – Drugi miesiąc pracuję już w roli menadżera ZAKSY. W międzyczasie wypłynęła opcja pracy w Strzelcach Opolskich. Cieszę się z tego, że mogę dalej kontynuować pracę trenerską, bo jest to coś, co daje mi najwięcej satysfakcji. W przyszłości na pewno będę spoglądał w tym kierunku – przyznał Kwapisiewicz, który przygotowuje ZAKSĘ do rozgrywek TAURON 1. Ligi. – Wcześniej treningi z chłopakami prowadził Adam Swaczyna, a teraz robię to ja. Jest szansa, że we wrześniu trener Dembończyk już się pojawi w hali i będzie mógł piastować już swoje stanowisko, ale nie jest to jeszcze pewne – dodał.

Strzelczanie mają już za sobą pierwsze sparingi. Najpierw ulegli MCKiS-owi Jaworzno 0:5, a następnie przegrali z Mickiewiczem Kluczbork 1:4. Później jednak przyszła wygrana z Exact Systems Norwidem Częstochowa. Przed nimi kolejne potyczki towarzyskie. W planach mają między innymi kolejne starcia z Mickiewiczem. Spotkania te będą dla ZAKSY bardzo ważne, bowiem w jej szeregach pojawiło się sporo młodych zawodników, którzy muszą szybko odnaleźć się w drużynie. – Potencjał jest w każdym zespole, ale kluczowe jest to jak on jest wielki. Czasami, aby wydobyć z młodych zawodników to, co najlepsze, to pół sezonu albo nawet cały, może być za mało. W ZAKSIE jest kilku zawodników, którzy mogą zaistnieć w przyszłości w klubach PlusLigi, ale muszą bardzo dużo pracować i potrafić słuchać. Wtedy ich kariera za jakiś czas może nabrać rozpędu i mogą być ciekawymi zawodnikami na polskim rynku – zakończył Dominik Kwapisiewicz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę