Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Kwapisiewicz: Sezon jeszcze się nie skończył

Dominik Kwapisiewicz: Sezon jeszcze się nie skończył

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki nie zagrają w tym sezonie w fazie play-off. Drogę do najlepszej ósemki w tabeli zamknęła im między innymi ostatnia porażka. Ekipa z Suwałk na własnym terenie 1:3 przegrała z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. – Cele mamy inne, ale walka na pewno była na całego przez dwa sety. Może jeszcze na początku trzeciej partii, natomiast potem tej walki już nie widziałem, brakowało mi tego zaangażowania, które potrafimy z siebie dawać – podsumował spotkanie szkoleniowiec Ślepska, Dominik Kwapisiewcz.

Ślepsk Suwałki, aby myśleć o fazie play-off, musiał wygrać z ekipą z Zawiercia. Gracze z Suwałk remisowali już 1:1, ale od trzeciego seta boiskowe wydarzenia kontrolowali goście z Zawiercia. – Cele mamy inne, ale walka na pewno była na całego przez dwa sety. Może jeszcze na początku trzeciej partii, natomiast potem tej walki już nie widziałem, brakowało mi tego zaangażowania, które potrafimy z siebie dawać – przyznał szczerze trener Ślepska, Dominik Kwapisiewicz. Nie był zadowolony z postawy swoich podopiecznych w dwóch ostatnich partiach. – Jestem ciekawy dlaczego? Może nadszedł czas, żeby sobie o tym porozmawiać wewnątrz. Generalnie sezon się jeszcze nie skończył, można go chyba ocenić na plus, ale jeśli są pewne szanse, to trzeba starać się je wykorzystać i brać – podsumował szkoleniowiec. Jego zespół te szanse zaprzepaścił także w poprzednich kolejkach, przegrywając chociażby z LUK-iem Lublin, który nadal ma szanse zagrać w fazie play-off.

Rywale z Zawiercia w tym spotkaniu posłali na stronę Ślepska aż 9 asów serwisowych i to była jedna z przyczyn słabszego wyniku. – Przyjęcie nie do końca pozwoliło nam grać. Były momenty, w których wpadały nam asy, które wpaść nie powinny – podkreślił trener Ślepska Suwałki. Oprócz tego, z powodów zdrowotnych w drugiej odsłonie boisko musiał opuścić jeden z liderów – Paweł Halaba. – W drugim secie straciliśmy też Pawła Halabę i było widać, że to ma znaczenie i wpływ na cały zespół – przyznał Dominik Kwapisiewicz. Jego drużynie w sezonie zasadniczym pozostał do rozegrania już tylko jeden mecz, na wyjeździe zmierzy się z BBTS-em Bielsko-Biała.

źródło: opr. własne, PLS TV