Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Kwapisiewicz: Nikt z nas nie jest do końca usatysfakcjonowany

Dominik Kwapisiewicz: Nikt z nas nie jest do końca usatysfakcjonowany

fot. Klaudia Piwowarczyk

Pandemia koronawirusa spowodowała, że sezon 2020/2021 był jednym z najtrudniejszych w karierze dla wielu zawodników i trenerów. Jak ocenia go Dominik Kwapisiewicz, drugi szkoleniowiec Jurajskich Rycerzy? – W myśl starego porzekadła, nieważne jak się zaczyna, ważne, jak się kończy.

– Myślę, że ten sezon nie należy do jakichś wybitnie udanych z naszej strony. Początek mieliśmy naprawdę imponujący i może to dało naszym kibicom nadzieję, że będziemy bić się o coś więcej niż tylko play-offy. Po cichu sami liczyliśmy na to, że damy radę wejść do pierwszej szóstki i być może powalczyć bardzo mocno o pierwszą czwórkę. Tak się jednak nie stało – dodał szkoleniowiec Aluronu.– Nikt z nas nie jest do końca usatysfakcjonowany z tego sezonu. Nawet nasze ciche wewnętrzne założenia były określane nieco wyżej niż to ósme miejsce. Wyszło, jak wyszło. Nie poddaliśmy się, w tym ostatnim meczu walczyliśmy o zwycięstwo i chcieliśmy zająć tę siódmą pozycję. „Złoty set” przeważył o tym, że to Suwałki są o jedno oczko wyżej od nas, a my jesteśmy na ósmym miejscu. To był sezon ciężki, trudny i możemy go odhaczyć „ptaszkiem”, że odbył się i patrzeć tylko w przyszłość – kontynuował podsumowanie sezonu trener.

Kwapisiewicz odniósł się również do trudności, które dotknęły zespół w trakcie sezonu. – Koronawirus na pewno miał znaczenie, ale dotknął on całą ligę, a nie tylko naszą drużynę. Na pewno jest jednak tak, że jedni zawodnicy dochodzili do siebie szybciej, a inni zdecydowanie wolniej. Od momentu tej przerwy już nigdy nie doszliśmy do tego poziomu, który prezentowaliśmy pod koniec października. Gdyby jej nie było, to możemy jedynie pogdybać, bo nasi rywale też trenowaliby cały czas bez przerw. Tak jak powiedziałem, COVID dotknął wszystkich i nie ma co gdybać. I tak jak powiedziałem wcześniej, po tej przerwie nie wróciliśmy już do tej formy z początku rozgrywek.

Na koniec asystent Igora Kolakovica pokusił się o wskazanie najlepszego momentu sezonu. – Myślę, że na pewno cały ten początek sezonu. A szczególnie ten twardy mecz w Bełchatowie, gdzie wygraliśmy za trzy punkty. To spotkanie dało nam dużego kopa, ale chwilę później wszystko się rozsypało.

źródło: aluroncmc.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę