Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dominik Kramczyński podpisał kontrakt ze Stalą Nysa i zagra… w ZAKSIE

Dominik Kramczyński podpisał kontrakt ze Stalą Nysa i zagra… w ZAKSIE

Dominik Kramczyński, wychowanek AZS-u PWSZ Nysa, podpisał trzyletni kontrakt ze Stalą. Poprzedni sezon dziewiętnastoletni środkowy spędził w pierwszoligowej drużynie SMS-u PZPS I Spała. – Bardzo się cieszę, że wraz z powrotem do najwyższej klasy rozgrywkowej kontraktujemy tak perspektywicznego środkowego jak Dominik. Cieszę się również z faktu, że znów możemy pozyskać do drużyny wychowanka klubu. Ostatnim grającym wychowankiem Stali w najwyższej klasie był przecież 16 lat temu Bartosz Kurek – powiedział prezes klubu Marek Majka. 

W poprzednim sezonie Dominik Kramczyński w barwach SMS-u PZPS I Spała rozegrał dziewiętnaście spotkań, zdobywając 91 punktów. Siatkarz ma na swoim koncie m.in. złoty medal mistrzostw EEVZA do lat 17. Do 10 sierpnia będzie trenował z drużyną, a później uda się na zgrupowanie reprezentacji Polski juniorów.Bardzo się cieszę, że wraz z powrotem do najwyższej klasy rozgrywkowej kontraktujemy tak perspektywicznego środkowego jak Dominik. Cieszę się również z faktu, że znów możemy pozyskać do drużyny wychowanka klubu. Ostatnim grającym wychowankiem Stali w najwyższej klasie był przecież 16 lat temu Bartosz Kurek – powiedział prezes klubu Marek Majka. – Dostaliśmy propozycję, dzięki której Dominik będzie mógł się rozwijać i regularnie grać na pierwszoligowych parkietach. Poważnie rozważamy, by z niej skorzystać i w przyszłym sezonie, dzięki zdobytemu doświadczeniu, umożliwić Dominikowi grę w pierwszym zespole – zakończył prezes Stali Nysa.

Z tą propozycją przyszła ZAKSA Strzelce Opolskie. Środkowy tym samym najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu na zapleczu ekstraklasy.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Krispol 1. ligi mężczyzn

 

źródło: Stal Nysa, ZAKSA Strzelce Opolskie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved