Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Depowski wraca do Zawiercia

Dominik Depowski wraca do Zawiercia

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dominik Depowski wraca do Jurajskiej Armii. Przyjmujący ostatnie miesiące spędził na wypożyczeniu w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – Wracam szczęśliwy, mega zadowolony. Mega dumny, że mogłem być w takim miejscu i drużynie akurat w takim czasie. Naprawdę z drużyną z Kędzierzyna zrobiliśmy coś niesamowitego i te wspomnienia zostaną na pewno do końca życia. Wracam do Zawiercia, nowy zespół, praktycznie te same cele, chociaż pewnie w tym roku będą jeszcze wyższe. Liczę, że wspólnie z kibicami osiągniemy to, co założyliśmy sobie przed sezonem – mówi Dominik Depowski.

Dominik Depowski to zawodnik, którego nie trzeba przedstawiać zawierciańskim kibicom. W barwach Aluronu CMC Warta Zawiercie występował od początku sezonu 2020/2021. W Jurajskiej Armii zanotował 10 występów, w trakcie których zdobył 53 punkty. Skończył 46 ze 110 ataków, co dało mu 42 proc. skuteczności i 26 proc. efektywności. Zanotował także 5 asów serwisowych i 2 punktowe bloki. – Dominik jest bardzo utalentowanym i jakościowym zawodnikiem. Jest bardzo dobry we wszystkich siatkarskich elementach, ale nie wystarczająco, aby przecenić jego możliwości. Kiedy będzie ciężko trenować, będzie w stanie grać na najwyższym poziomie, ale przede wszystkim musi pomóc sobie i swoim kolegom i dawać więcej swoim spokojem i pozytywną energią – mówi Igor Kolaković, szkoleniowiec zespołu z Zawiercia.W lutym tego roku Depowski został wypożyczony do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W jej barwach wystąpił w 7 spotkaniach PlusLigi i jednym w Pucharze Polski. Razem z kędzierzyńskim klubem zdobył złoto Ligi Mistrzów oraz wicemistrzostwo Polski. Teraz Dominik Depowski wraca do Zawiercia. – Zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy pod koniec stycznia, po kilku miesiącach w Kędzierzynie-Koźlu Dominik do nas wraca i to jako klubowy mistrz Europy. Dołączył do Grupy Azoty ZAKSA w trudnym momencie i wzmocnił ją kadrowo, odciążając reprezentacyjnych przyjmujących, Kamila Semeniuka i Olka Śliwkę. W ten sposób przyczynił się do zwycięstwa w Lidze Mistrzów, a sukces w Weronie z pewnością zbudował go pod względem mentalnym. Liczymy, że to doświadczenie przeniesie do nas i dzięki temu w drugim sezonie w naszych barwach będzie jeszcze lepszym graczem – mówi Kryspin Baran, prezes Aluronu CMC Warta Zawiercie.

Tak jak było to wcześniej wspominane, gdy odchodziłem do Kędzierzyna, mam kontrakt ważny i wracam do Zawiercia i tak się stało. Wracam szczęśliwy, mega zadowolony. Mega dumny, że mogłem być w takim miejscu i drużynie akurat w takim czasie. Naprawdę z drużyną z Kędzierzyna zrobiliśmy coś niesamowitego i te wspomnienia zostaną na pewno do końca życia. Wracam do Zawiercia, nowy zespół, praktycznie te same cele, chociaż pewnie w tym roku będą jeszcze wyższe. Liczę, że wspólnie z kibicami osiągniemy to, co założyliśmy sobie przed sezonem – mówi Dominik Depowski.

Dominik Depowski pochodzi z Ropczyc, gdzie w miejscowych Błękitnych, rozpoczynał siatkarską karierę. Gdy kończył gimnazjum, wypatrzyli go trenerzy AKS Resovii Rzeszów i Depo przeniósł się do stolicy Podkarpacia. Z Resovią odnosił sukcesy w kategoriach młodzieżowych – zdobył trzy medale mistrzostw Polski, kończąc ten etap jako MVP i zwycięzca turnieju finałowego MP juniorów w 2014 roku. W tym samym roku został wicemistrzem Młodej Ligi.

W 2014 roku przeniósł się do AZSu Politechniki Warszawskiej, gdzie rozpoczął swoją seniorską karierę. Później występował m.in. w AZS AGH Kraków, Asseco Resovii Rzeszów, GKS-ie Katowice oraz Jastrzębskim Węglu.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: aluroncmc.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę