Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dominik Depowski: To jest wielka sprawa dla klubu

Dominik Depowski: To jest wielka sprawa dla klubu

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Zdobyliśmy klubowe mistrzostw Europy, to jest wielka sprawa dla tego klubu, dla tego miasta i całej polskiej siatkówki. Jest się z czego cieszyć i co świętować  – podkreślił Dominik Depowski, przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Po wygraniu Ligi Mistrzów i powrocie do kraju siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla czekała feta m.in. w towarzystwie klubu kibica ZAKSY.

Jeszcze to do mnie nie dociera, co tak naprawdę zrobiliśmy w tej Weronie, jakie osiągnięcie wielkie dla klubu i całej polskiej siatkówki wykonaliśmy – dodał Kamil Semeniuk, przyjmujący kędzierzynian.Dominik Depowski i Kamil Semeniuk podkreślali, że scenariusze drogi do finału oraz samego meczu decydującego o złotym medalu mogły być różne, ale najważniejsze jest, że to finalnie zespół z Kędzierzyna-Koźla sięgnął po złoto. – Wcześniej pokonaliśmy takie drużyny, które równie dobrze mogły być w tym finale, ale to my zwyciężaliśmy i znaleźliśmy się w finale. Tam zagraliśmy swoją dobrą siatkówkę i to wystarczyło, aby zdobyć ten złoty medal – powiedział Depowski.

Po powrocie do Kędzierzyna-Koźla był czas na świętowanie razem z mieszkańcami miasta i klubem kibica ZAKSY. – Było mnóstwo ludzi. Wszyscy nas wspierali, kibicowali. Widać było, że bardzo się cieszyli z tego złotego medalu. Na pewno trochę im oddaliśmy za ten przegrany finał w lidze. My się cieszymy razem z nimi – dodał Dominik Depowski.

Kamil Semeniuk przypomniał, że jeszcze niedawno wspierał ZAKSĘ z trybun jako kibic i nie myślał o tym, że przyjdzie mu odnieść z klubem tak wielki sukces. – Zaczynałem tu jako kibic na trybunach. Wtedy w ogóle nie miałem takich planów. Naprawdę to wspaniałe uczucie wygrywać z miejscową drużyną. Nic tylko się cieszyć i kontynuować tę przygodę z siatkówką – zakończył przyjmujący.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę