Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Depowski: Dalej chcę się rozwijać i zbierać doświadczenie

Dominik Depowski: Dalej chcę się rozwijać i zbierać doświadczenie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dominik Depowski został w środę ogłoszony nowym przyjmującym Aluron Virtu CMC Zawiercie. 24-latek podpisał z tym klubem 2-letnią umowę. – Klub z Zawiercia jest bardzo profesjonalny. To drużyna z wielkimi ambicjami i celami. W poprzednich latach zawiercianie pokazywali się z bardzo dobrej strony, więc długo się nie zastanawiałem – mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki nowy „Jurajski Rycerz”.  – Dalej chcę się rozwijać i zbierać doświadczenie – dodaje.

Jak przyznaje Dominik Depowski, decyzja o podpisaniu kontraktu z Aluron Virtu CMC Zawiercie nie była trudna. – Klub z Zawiercia jest bardzo profesjonalny. To drużyna z wielkimi ambicjami i celami. W poprzednich latach zawiercianie pokazywali się z bardzo dobrej strony, więc długo się nie zastanawiałem. Jak tylko pojawiła się propozycja, praktycznie na drugi dzień podpisałem umowę – opowiada nowy przyjmujący drużyny, którą poprowadzi Igor Kolaković.  Z jakimi nadziejami 24-letni siatkarz przystąpi do sezonu 2020/2021, już w nowych barwach klubowych? – Dalej chcę się rozwijać i zbierać doświadczenie. Oczywiście chciałbym również, żebyśmy zajęli jak najwyższe miejsce na koniec sezonu – podkreśla.W nowym klubie Dominik Depowski będzie rozwijał swoje umiejętności pod okiem szkoleniowca, który ma już w siatkarskim środowisku uznaną markę, Igora Kolakovica. Bardzo jestem ciekaw i już się nie mogę doczekać tej współpracy. Będę się starał każdą wskazówkę trenera wpoić w siebie i później ją wykorzystać – przyznaje. Do Aluron Virtu CMC przyjmujący przenosi się z Jastrzębskiego Węgla.  – Z pobytu w tym klubie zachowam same najlepsze wspomnienia. Był to bardzo udany sezon i świetny czas spędzony z tymi ludźmi. Szkoda tylko, że nie mogliśmy dokończyć tego co zaczęliśmy … – wspomina Dominik Depowski.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że w tym roku przerwa od siatkówki jest wyjątkowo długa. Dominik Depowski nie ukrywa, że jak wielu odczuwa już tęsknotę za treningami, za rywalizacją. – Oczywiście że tak. Już nie mogę się doczekać, kiedy wrócimy do hali i kiedy się spotkam z chłopakami – mówi. Obecnie trwa okres ogłaszania transferów i dopinania składów na kolejny sezon.  – Na pewno będzie to bardzo ciekawy i interesujący sezon.  Sam jestem ciekawy, jak to wszystko się ułoży i rozwinie – zakończył Dominik Depowski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved