Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Trzy polskie pary plażowe rywalizowały w Igrzyskach Europejskich Masters

Trzy polskie pary plażowe rywalizowały w Igrzyskach Europejskich Masters

W Polsce krajowe duety walczą co tydzień w turniejach eliminacyjnych do mistrzostw Polski. Reprezentanci i reprezentantki Polski rywalizują na międzynarodowych plażach. Na początku lipca w Finlandii odbyły się Igrzyska Europejskie Masters. W nich polska siatkówka plażowa również miała swoich reprezentantów.

W dniach 2 – 9 lipca w fińskim Tampere odbyły się Igrzyska Europejskie Masters. Wydarzenie to miało ogromny wymiar. Co ciekawe, w 29 dyscyplinach rywalizowali zawodnicy i zawodniczki nie tylko z Europy, ale i całego świata.  W zawodach wzięło udział blisko 7 500 sportowców. Jedną z dyscyplin tego wydarzenia była siatkówka plażowa, w której Polskę reprezentowały trzy duety. Do Finlandii udali się: Aleksandra Misiak i Edyta Janas z Warszawy, reprezentujące klub Kontra Beach Volley, Sylwester Janek i Łukasz Kiniorski z Kielc oraz Zbigniew Ziętkowski i Piotr Słojewski z Warszawy. W zawodach plażowych startowały zespoły z wielu krajów, m.in. Finlandii, Hiszpanii, Brazylii, Kanady, USA, Czech, Włoch i wielu innych.  Podczas zawodów pogoda nie rozpieszczała ani zawodniczek i zawodników. Pierwsze dni rywalizacji to ulewne deszcze i silny wiatr, a druga jej część to już mocno słoneczna pogoda z bardzo wysoką temperaturą.

Polskie duety w tych warunkach poradziły sobie bardzo dobrze. Drużyna Janek/Kiniorski zdobyła dwa srebrne medale, występując zarówno w kategorii +30, jak i w kategorii + 35. Warto dodać, że Sylwester Janek jest aktualnym mistrzem Polski masters w siatkówce plażowej w kat +35, a Łukasz Kiniorski jest wicemistrzem Polski. Drużyna Ziętkowski/Słojewski wywalczyła srebro w kat +65. Natomiast wśród siatkarek Aleksandra Misiak i Edyta Janas uplasowały się na piątym miejscu w kategorii +40, a w kategorii +45, która jest ich docelową kategorią, zajęły czwarte miejsce. Nie udało się im zdobyć medalu mimo że wygrały 7 z 8 rozegranych spotkań.

Była to piąta edycja Igrzysk Europejskich Masters. Kolejne takie wydarzenie odbędzie się w 2025 roku. Znana jest też jego lokalizacja – Tajwan.