Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dmytro Teryomenko: O atmosferę nie musimy się martwić

Dmytro Teryomenko: O atmosferę nie musimy się martwić

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Jeśli chodzi o całą drużynę, to przyjęła mnie ona bardzo dobrze. Pozostało nam tylko trenować, ponieważ o atmosferę nie musimy się martwić – mówi Dmytro Teryomenko, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn. Kiedy siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, Dmytro Teryomenko przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Ukrainy. Na początku sierpnia nowy środkowy akademików dołączył do drużyny. 

Jesteś już z zespołem od kilku dni. Czy zdążyłeś się zaaklimatyzować w Olsztynie?Dmytro Teryomenko: – Oczywiście, od pierwszego dnia pobytu w Olsztynie czuję się bardzo dobrze. Mamy dwa treningi dziennie, więc nie miałem jeszcze czasu zwiedzić miasta. Mam nadzieję, że uda mi się to zrobić w najbliższy weekend.

Jakie są twoje pierwsze wrażenia, gdy dołączyłeś do drużyny?

– Są one bardzo pozytywne. Znałem wcześniej Wojtka Żalińskiego i Kamila Droszyńskiego. Wojtek bardzo mi pomógł w pierwszych dniach mojego pobytu w Olsztynie. Kiedy graliśmy razem w poprzednim klubie, to również był dla mnie bardzo pomocny. To bardzo miłe i jestem mu za to wdzięczny. Jeśli chodzi o całą drużynę, to przyjęła mnie ona bardzo dobrze. Pozostało nam tylko trenować, ponieważ o atmosferę nie musimy się martwić.

Kiedy zespół rozpoczął przygotowania, ty brałeś udział w zgrupowaniu swojej reprezentacji. Dzięki temu łatwiej było ci „wejść w trening”?

–  Tak, nie musiałem rozpoczynać okresu przygotowawczego od nowa. Mniej więcej w tym samym czasie rozpoczęliśmy treningi, pierwsze zajęcia z piłkami, gdzie mogliśmy skakać. Dlatego już od pierwszych zajęć pracuję tak samo jak pozostali koledzy z zespołu.

Na sam koniec chciałbym zapytać o PreZero Grand Prix. Czy oglądałeś w weekend zmagania twoich kolegów z drużyny? Co sądzisz o takiej formule turnieju?

– Obejrzałem ostatni mecz z Krispolem Września, który decydował o awansie. To ciekawa forma rywalizacji. Dobrze jest ponownie zobaczyć kibiców oraz drużyny, które ze sobą rywalizują pod siatką. Jestem do tego pozytywnie nastawiony i mam nadzieję, że podczas turnieju finałowego drużyna osiągnie dobry wynik. 

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved