Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Dmitrij Muserski: Wynik testu został ukryty – to wyjątkowo nieuczciwe

Dmitrij Muserski: Wynik testu został ukryty – to wyjątkowo nieuczciwe

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Mistrz olimpijski z 2012 roku Dmitrij Muserski skomentował informację o jego dyskwalifikacji za naruszenie przepisów antydopingowych. Według Rosjanina bardzo nieuczciwe było ukrycie przez Rosyjską Agencję Antydopingową (RUSADA) jego pozytywnego wyniku testu. Gdyby został on ujawniony wcześniej, to dyskwalifikacja byłaby krótsza.

Informacja o dyskwalifikacji byłego mistrza olimpijskiego i jednego z najlepszych obecnie graczy na świecie za doping wstrząsnęła siatkówką. Środkowy skomentował karę, która jest surowsza niż powinna, obwiniając za to Rosyjską Agencję Antydopingową (RUSADA).Jak dowiedziałem się tego lata, test antydopingowy przeprowadzony przez Rosyjską Agencję Antydopingową pod koniec mistrzostw Rosji w 2013 roku dał pozytywny wynik. Potem został ukryty przede mną i przed WADA (Światową Agencją Antydopingową). Nie rozumiem dlaczego, bo wtedy maksymalna dyskwalifikacja trwałaby tylko trzy miesiące. W wyniku konfliktu między RUSADA a WADA dane niedawno trafiły do ​​WADA i prawdopodobnie znaleźli wynik pozytywnego testu antydopingowego. Nie znam wszystkich szczegółów, ale WADA stwierdziła, że ​​otrzymane przez nich dane nie wymagają żadnego dowodu. Tak czy inaczej, w 2021 roku muszę odpowiadać za to, że w 2013 roku zdarzył się wypadek, a wynik badania został ukryty. Wydaje mi się, że jest to wyjątkowo nieuczciwe. Teraz moje oburzenie jest już mniejsze niż latem – powiedział Muserski.

Dodał, że nie będzie się odwoływał do dyskwalifikacji za naruszenie przepisów antydopingowych do Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS), jak radzili jego prawnicy. W przeciwnym razie ryzykowałby dyskwalifikację na okres dłuższy niż 4 stycznia 2022 roku.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę