Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dmitrij Muserski na dłużej w lidze japońskiej

Dmitrij Muserski na dłużej w lidze japońskiej

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dmitrij Muserski przedłużył kontrakt z Suntory Sunbirds, w którym występuje od 2018 roku. O decyzji utytułowanego siatkarza poinformował w rozmowie z RIA Novosti jego agent, Wiktor Iwanow.

Przez większość swojej kariery Dmitrij Muserski był związany z Biełogorie Biełgorod. Zdobył on z klubem niemal wszystkie możliwe trofea. W 2013 roku wywalczył jedyne w swojej karierze mistrzostwo Rosji. Ponadto zdobył także złoto Ligi Mistrzów, Klubowych Mistrzostw Świata, a także trzy puchary i dwa superpuchary kraju. W tym samym czasie święcił triumfy także w kadrze Rosji, wraz ze Sborną wywalczył złoty medal igrzysk w Londynie.  Zawodnik ma na koncie także m.in. mistrzostwo Europy oraz złoto Ligi Światowej.W 2018 roku utytułowany siatkarz zdecydował się jednak na zmianę i przeniósł się do japońskiego Suntory Sunbirds. Rosjanin pozostanie w klubie na kolejny sezon, o czym poinformował w rozmowie z RIA Novosti agent zawodnika. W klubie z Osaki Dmitrij Muserski wywalczył w poprzednim sezonie brąz ligi japońskiej, a w 2019 roku Suntory Sunbirds świętował zdobycie Pucharu Kurowashiki.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę