Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dinamo Moskwa gotowe na nowe rozdanie

Dinamo Moskwa gotowe na nowe rozdanie

fot. Katarzyna Antczak

Wybuch pandemii koronawirusa sprawił, że Dinamo Moskwa nie znalazło się w gronie zespołów premiowanych udziałem w Lidze Mistrzyń. CEV jednak wyciągnął pomocną dłoń i wiele drużyn, w tym również Dinamo, dostało szansę gry w eliminacjach tych rozgrywek. Rywalem rosyjskiej ekipy w 1. rundzie będzie Vasas Óbuda Budapeszt.

Przed pierwszym meczem sezonu klub zorganizował za pośrednictwem platformy Zoom konferencję prasową. Wzięli w niej udział: dyrektor generalny klubu Władimir Zeniczew, trener Zeljko Bulatovic i wszystkie zawodniczki – w tym kapitan drużyny Natalia Gonczarowa i mistrzyni olimpijska z 2012 roku Natalia Pereira.Nasi gracze wiedzą, że jeśli nie osiągnęliśmy naszych celów w zeszłym sezonie, musimy to zrobić teraz. Cele z poprzedniego sezonu, aby wygrać Superligę i Puchar Rosji, są nadal aktualne. Nie musimy stawiać nowego zadania. Myślę, że nasi fani oczekują od nas jeszcze więcej – przyznał Zeniczew.

Dyrektor generalny wyraził również swoje obawy związane z problemami logistycznymi związanymi z wyjazdowymi meczami w Lidze Mistrzyń, potencjalnymi zmianami drabinki turniejowej w 2. rundzie i zasadami kwarantanny w niektórych krajach. To wszystko może bowiem wpłynąć na harmonogram drużyny w Superlidze. – Liczymy na dobry wynik w tym sezonie, pomimo tego, że nasi główni rywale również wzmocnili swoje składy i zdobyli zawodników na wysokim poziomie. Jesteśmy optymistami co do sezonu pomimo pandemii – dodał.

Latem Dinamo pozyskało siedem nowych zawodniczek. Trener Zeljko Bulatovic potwierdził siłę obecnego składu Dinama. – Gdybym był trenerem reprezentacji Rosji, wszystkie zawodniczki Dinama byłyby na igrzyskach olimpijskich w Tokio! Na ostatnim obozie kadry narodowej były cztery nasze zawodniczki, a Natalii Gonczarowej nie było z powodu kontuzji. Dlatego mam nadzieję, że do końca sezonu klubowego będzie więcej naszych reprezentantów w kadrze szykowanej na Tokio.  

Natalia Pereira, dla której będzie to pierwszy sezon w Dinamo, podzieliła się swoimi emocjami i oczekiwaniami. – Jestem naprawdę szczęśliwa, że ​​tu jestem, to moje pierwsze doświadczenie w Rosji, więc jestem naprawdę szczęśliwa. Wszystkie dziewczyny i pracownicy zespołu bardzo mi pomogli! Dobrze tu być i mam nadzieję, że możemy mieć dobry sezon i osiągnąć dobre wyniki.

Dinamo zdobyło złoty medal w rosyjskiej lidze w 2016, 2017, 2018 i 2019 roku. Edycja 2019/2020 zakończyła się półfinałem z powodu pandemii, więc pozycja końcowa odzwierciedla sytuację na koniec sezonu regularnego, w którym Dinamo zajęło dopiero czwarte miejsce.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved